Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magánorvosnál fizetett röntgen...

Magánorvosnál fizetett röntgenfelvételt el lehet kérni, van erre valamilyen jogszabály?

Figyelt kérdés
Például ha én egyik magánból szeretném elvinni egy másikba, akkor joguk van odaadni nekem? Fizettem érte, nem járna nekem? Csak azért kérdezem, mert még soha nem adtak nekem röntgenfelvételt, igaz nem is kértem.

2020. okt. 17. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem az államiban is odaadták mikor kértem.
2020. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, el lehet kérni. Magánban ennek van egy 1-2 ezer forintos díja, államin nem tudom. Pont akkor szokták, ha másik orvoshoz mennek.
2020. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Államiban ingyen van. Igen, én is akkor kértem mikor másik szakorvosnak kellettek a leletek. De kórhában pl cdre kiírták az összeset ingyen. Mondták vigyek cdt, végül az sem kellett.
2020. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy jogszabály van-e erről, azt nem tudom. De nem tudom elképzelni, hogy még ha nem is akarnak tintát "pazarolni", legalább e-mailben ne küldenék át.
2020. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magánba is kötelező EESZT-be feltölteni.
2020. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!