Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömés után recés, érdes a fog?

Tömés után recés, érdes a fog?

Figyelt kérdés
Tömték a fogam és tömés után recés, érdes vagy nem tudom hogyan mondják,de másmilyen lett a fogam, nem olyan sima, mint a többi, hanem recés.... mit csináljak, lekopik?

2020. okt. 17. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, idővel lekopik.
2020. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a tömés olyan, akkor igen, le. Elvileg. Nekem is voltak ilyenek, de a mostani tök simát tett rá pl. anyagfüggő talán.

Ha a zománcba csiszolt bele, az nem. nem így...

2020. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nagyon szépen töm a dokim, sima és kényelmes töméseket csinál. Ha neked ennyire érdes az nem jó mert nehezebb tisztítani, és könnyen megtelepednek a bacik. Érdemes lenne lecsiszoltatni. Ha mész még mostaban vissza valamilyen kezelésre, úgy ráér akkor. Vagy csak kérj időpontot és mond meg hogy zavaróan érdes, kellemetlen a nyelvednek, egy picit szeretnél igazíttatni rajta. Igazából pár perces meló.
2020. okt. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha 1-2 het alatt nem jon le, akkor.

Mondjuk tenyleg van, ami nekem evek utan se sima, olyan anyag. Sima, de nem csúszós

2020. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem kétféle tömést használ az orvos. Az egyik az, ami fényre köt, azt mindig simára (és csúszósra, ahogy valaki írta) csiszolja a végén. A másik nem tudom, mitől köt meg, de azt nem lámpázza, esetleg csiszolgatni szokta. Az ilyen tömés után 2 óráig nem lehet enni. Az nem olyan sima és jobban is kopik, de nem lesz csúszós.


Ezen kívül létezik még ugye az amalgám, de olyan nekem nincs. Meg az ideiglenes tömés, ami teljesen más tészta.

2020. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös válaszolónak: nekem ezt a fényre kötő sima felületű verziót szokta a doki használni. Tegnap is kaptam egy ilyen tömést. Mondta is hogy alaposan ki kell próbálni jó-e mert ez nem kopik le rágáskor. Hamarabb koptatja a szemközt lévő fogat. (3-as voltam)
2020. okt. 20. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van egy evek ota nem annyira csuszos feluletu, fenyre kötősen csinalta...
2020. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!