Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozósok! Nektek hány...

Fogszabályozósok! Nektek hány fogat húztak ki a kezelés megkezdése előtt?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy adottak a lehetőségek, hogy belevágjak a fogszabályozásba. El is mentem egy konzultációra, ahol az orvos 8! fog kihúzását javasolta (4 bölcsességfog + 4 kisörlő). Hozzátartozik a történethez hogy huszonéves vagyok és hogy tényleg kicsi az állkapcsom és torlódott a fogsorom, de 8 fog kihúzása nem tűnik normálisnak. Természetesen elmegyek még más orvoshoz is, de addig is érdekelne, hogy másnak mik a tapasztalatai ezzel kapcsolatban?

#fog #fogszabályozás #Torlódott fogsor
2020. okt. 20. 09:25
 1/6 Lala Barnus válasza:
100%
Szia! Nekem 2 örlőmet húzták meg 3 bölcsesség fogam (nem volt 4., a röntgenen se volt fellelhető). A 4 örlő fog az soknak hangzik, mindenképp kérdezd ki másik fogorvos véleményét is, ha még nem tetted meg. A bölcsesség fogaidtól meg szabadúlj meg minél hamarabb, mert ha hagyod előjönni őket, nem lesz túl kellemes. Bár nekem a kiműtésük se volt leányálom. 2 hétig fel volt dagadva az arcom műtét után.
2020. okt. 27. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez teljesen egyéni.

Nekem egyet se kellett.

A lányomnak négy őrlőt kihúztak a készülék felhelyezése előtt.

Utána évekkel később közölték, hogy mindegyik bölcsességfogát is ki kell venni. Műteni főleg, mert csak egy volt kinn.

A fiamnak egyet kellett kihúzni csak, alul a kis metszőfogát. Piszok gyorsan visszarendeződött, nem is látszik. Gyönyörű fogaik vannak. Nem mondanád meg, hogy hiányzik egy is.

2020. okt. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a két hatost 🥺
2020. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyet se
2020. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyet sem húztak pedig 2 bolcsessegfogam még megvan. 30 évesen vágtam bele. Tavaly került le 😊
2020. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak miután lekerült a fogszabályzó, utána húztak ki két bölcsességet. A négy őrlő tényleg elég soknak tűnik :((
2021. jan. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!