Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-húzás előtt/után...

Bölcsességfog-húzás előtt/után mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Étkezésre gondolok főként.

2020. okt. 20. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy a kérdező orvos, mert akkor nem rakná fel ezt a kérdést.
2020. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Előtte egyél, mert amíg zsibbad, nem szabad majd enni.
2020. okt. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló: ez hatalmas, jót nevettem 🤣😂


Kérdező: egyél előtte, mert utána egy ideig nem tudsz, de ne túl nehezet, mert azért még tudja kavarni az ember gyomrát a mindenféle szag/íz a fogorvosnál. (már ha érzékeny vagy erre)

Utána pedig esélyes hogy csak puha, könnyen rágható/nyelhető ételek jöhetnek majd szóba. Ezek ne tartalmazzanks tejterméket, ne legyen túl fűszeres/csípős, és ne egyél olyan darabos, magos kaját ami a sebbe mehet. Természetesen a másik oldalon próbálj majd enni. Nagyjából ennyi.

Első 2-3 nap ne öblögess, de majd úgyis mondja a doki a szabályokat.

2020. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előtte egyél rendesen, mert ha késő délután mész, valószínű, hogy aznap már nem nagyon fogsz tudni a zsibbadás miatt.

Nekem három körben szedték ki a bölcsességfogaim, kettő után teljesen normálisan tudtam mindenféle állagú ételeket enni, az utolsónál viszont napokig nagyon fájt a rágás, akkor csak pépes/folyékony dolgok jöhettek szóba. Zabkása, tejbegríz, instant tésztás leves, banánturmix, stb. Tejterméket nem szabad fogyasztani egészen sokáig utána, úgyhogy ha nem szereted nélkülözni a tejet meg a joghurtot például, vegyél mindenképpen valami növényi változatokat.

Kitartást! :))

2020. okt. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!