Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülne legolcsóbban...

Mennyibe kerülne legolcsóbban a fogszabályozás?

Figyelt kérdés
Jó eredmény persze, nem valami lityi lotyi.. Csak gondolom olcsóbban is meglehet úszni.
2020. okt. 20. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Tessék? Mennyibe kerülne egy autó, persze jó autó, nem valami lityi lotyi és szeretném olcsón megúszni.


Kb ennyi értelme van így a kérdésednek. Fogszira 18 év alatt, TB finanszírozott rendelőben jár támogatás. Ha elmúltál 18/végeztél a középiskolával, nincs támogatás. A gond az, hogy fogszabályozó készülékből, ívekből, brackettekből van több tucat, vagy inkább 100. Hogy neked mire van szükséged, nem te döntöd el. Mint ahogy azt sem te döntöd el, hogy hány csavarral rögzítsék a lábad egy törés után. Arra kapsz egy árajánlatot. Ha nem tudsz a kedvezménnyel élni, akkor elmész 1-2 szakorvoshoz és ők elmondják, hogy mit és mennyiért csinálnak. Jó és olcsó nincs! Mint ahogy kocsiból sincs ilyen. Nem lehet körülbelüli értéket sem mondani, mert pl egy tb támogatott kivehető készülék 15ezer forint, míg kedvezmény nélkül, mondjuk egy zafír brackettes multiband, egyéb kiegészítőkkel a kezelés végére olyan 5-600ezer forint.

És ez még nem a felsőhatár, és nem, nem az esztétikai kiegészítők dobják még meg.

2020. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg 2,5 millió egy jó fogorvosnál, a TB-s 1,5 milliót mondott.

16 évesen 350 ezer Ft lett volna TB támogatással, de ez több mint 10 éve volt.

Az árajánlathoz tudni kéne mit kell csinálni a fogaiddal meg milyen fogszabályzót akarsz.

2020. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 köszi.

#2 Nem megy a megijesztgetés :D Magánnál voltam ma és 250ezer forint (+- 30-40ezer) valamint van lehetőségem részletfizetésre is. Szóval ez a 2,5 millió :'D anyudat próbáld meg átverni hátha megy majd, nekem sikerult.

2020. okt. 22. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a 2. válaszoló vagyok.

Nem tudom mire fel ez a sértettség, az én fogaimmal annyi munka van, hogy valóban ennyibe kerül helyrehozni.

Árakat kértél 0 információ alapján, én pedig csak azt mondhatom biztosan amit én ismerek a személyes tapasztalatom által.

De mondok jobbat: te megspórolhattál volna egy kis ijedelmet ha csak a fogorvosodat kérdezed meg.

Nem értem miért hiszed átverésnek azt ami nem történt meg veled.

2020. okt. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!