Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni, ha genetikail...

Mit lehet tenni, ha genetikailag rosszak a fogaim?

Figyelt kérdés

Egész életemben nagyon hajlamosak voltak a fogaim szuvasodásra.

Hiába mosok napi 2-3-szor fogat, hiába mosok megfelelő technikával fogat. (volt, hogy UV fénnyel nézték a fogmosásomat, és tényleg jól mosok fogat).

Nem eszek naponta, de még csak hetente sem édeset.


A vérképem rendben, cukor és inzulinszintem is rendben van. De egyszerűen szuvasodnak a fogaim.

25 éves vagyok és 10 tömött fogam van, annyira elkeserítő.


Bárkinek bármi tipp? :(



2020. okt. 21. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Szinte semmit. Mit teszel, ha genetikailag hajlamos vagy a rákra? Megpróbálod kerülni a káros dolgokat és egészségesen élsz. A genetikádat nem tudod befolyásolni. Moss minden étkezés után fogat, használj fogselymet, szájvizet.
2020. okt. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Én is 25 vagyok naponta energiaitalozok, édességet is gyakran eszem és csupán 2 fogam hiányzik, pedig sose mosom mert nem szeretem.
2020. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmit.
2020. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg gyenge a fogzománc a fogaidon. A flour bizonyítottan elősegíti a fogzománc megerősödését. Volt nejemnek hasonló problémája volt s a fogorvos felírt neki vagy 500 flour tablettát, hogy minden nap egy-kettőt szopogasson, ez tényleg hatott, hozzá teszem, hogy ez külföldön történt, a magyar fogorvosoknak lehet, hogy más a véleményük.
2020. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Esetleg fel rakatni héjat a fogaidra? Hogy kevésbé sérüljenek.

Valamint, kivárod étkezések utána a 15 percet a fogmosással? Elvileg akkor normalizálódik a pH a szájban, addig csak sérted a fogaidat.

2020. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta privat doki miert nen szedtem vastabletat semmi baja nem lenne fogaimnak miota szedek nem is tört le 1 se
2020. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyerekkorodban is ugyanilyen fontos volt a szájápolás?

Akkor hogy táplálkoztál? Most mit fogyasztasz átlagosan egy nap? 2 étkezés között (mondjuk reggeli és tízórai) előfordul, hogy sima vizen kívűl fogyasztasz bármit? Egy falat szendvicset, egy teát stb? Mennyi szénhidrátot fogyasztasz?

2020. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban csak napi egyszer mostam fogat lefekvés előtt. Akkoriban nem táplálkoztam kimondottan egészégesen, úgy ettem, mint egy tinédzser; szendvics, chips és az a főtt kaja, ami volt otthon.


Amióta egyetemista lettem pedig minden makronutrienst fedez a táplálkozásom, sok zöldséget eszek. Reggelihez és ebédhez szoktam lassan felszívódó szénhidrátot fogyasztani. Vizen kívül, heti 3-4-szer reggelente reggeli után közvetlenül kávét fogyasztok, ami után 15-20 perccel szoktam megejteni a reggeli fogmosásomat.


Reggeli és ebéd között nem szoktam enni semmit, kivéve, ha edzeni megyek délre, mert akkor előtte megeszek egy banánt.


Napi 120 gramm szénhidrátot, 102 gramm fehérjét és 81 gramm zsírt fogyasztok.

2020. okt. 30. 10:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, tudod az baj, hogy a fogakra tipikusan jellemző, hogy ha egyszer elromlottak, akkor sajnos onnan nincs visszaút. Lassítani/megállítani lehet a folyamatot, de ami egyszer tömve volt, az onnantól kezdve fokozatosan hajlamos a szuvasodásra, kiváltképp ha a tömés fogközöket érint. Sajnos az a rossz hírem, hogy ez inkább gyerekkorban csúszott el. Napi 1x fogmosás akkor is kevés lenne, ha azt maximális odafigyeléssel végeznéd (pl fogselymet használtál-e egyáltalán). A táplálkozás pedig a szuvasodás kialakulása miatt nagyon fontos sőt. Ahhoz, hogy egy fog el kezdjen szuvasodni az kell, hogy a megfelelő baktérium megfelelő környezetbe (savas pH) kerüljön és legyen táplálék (cukor). Na most a rossz hír az, hogy minden egyes étkezésnél a szájüregi pH-d csökken, vagyis ideális lesz a baciknak. Ez egy kiegyensúlyozott táplálkozás esetén nem több 5nél. A gond az, hogy savas pH-val jár, ha csak egy falat szendvicset eszel, ha víz helyett teázol, ha csak még egy kávét megiszol. Valójában hányan mondhatják el magukról, hogy egyáltalán nem nasiznak? Nem sokan. A cukrot pedig nem csak a csokiból tudják kivonni a bacik, a gyümölcsök, az összetett szénhidrátok nagy része, mind mind cukorrá bontható. Tipikus hiba, higy az emberek azt hiszik, hogy a csokival van a baj, pedig nem, azzal a plusz egy kávéval, a lassan elmajszolt szendviccsel meg az ízesített vízzel van valójában, ami társul egy nem teljesen jó szájhigiéniával. Elegendő egy pár évig tartó ilyen időszak, úgy elkezdenek romlani az ember fogai, hogy utána nem győzi tömögetni őket, ezek a fogszínű tömőanyagok viszont nem olyanok, mint a régi amalgámok, amelyek kb 30 évig is jók, gyakran kell őket cserélgetni, akár 5 évente is, mivel zsugorodnak és könnyen megül alattuk pár baktérium.
2020. okt. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!