Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvostól való félelem...

Fogorvostól való félelem leküzdése ?

Figyelt kérdés

Jövőhéten fogorvoshoz kell mennem, mert észrevettem, hogy kilyukadt az egyik fogam. Szégyen vagy sem, de rég voltam utoljára, mert rég nem volt bajom, pénzem meg nincsen félévente kontrollra járni. ( A körzetihez inkább senki se megy errefelé..., nem részletezem, de nem véletlen). Én viszont már a gondolattól, hogy lassan itt az ideje , rosszul vagyok.

Nem bírom a tűt, és a matatást sem tudom,hogyan fogom viselni.

Illetve, félek kiderül, hogy más fogammal is baj van és nem elég egy alkalom.

Ki hogyan küzdi le ? Tudom, hogy túlzás, de nem tudom uralni ezt az érzést.



2020. okt. 24. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerű: nem gondolkodom, hanem fogom magam és szépen elmegyek. Ez csak egy fogorvos, ne reagáld túl. Én a fájdalomtól tartottam mindig, de csak azért, mert sosem kaptam érzéstelenítőt. Foghúzáskor igen, de fúrásnál/tömésnél sosem.
2020. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

A baj kezelhető.

Inkabb attol félnék, hogy huzni kell

2020. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Magándokinál 2-3000 a kontrollvizsgat, ha évente elmész az is jobb, mint a semmi
2020. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Gondolj arra hogy ha elmész megelőződ azt hogy rosszabb legyen a helyzet. Megkíméled magad esetleges további fájdalomtól/kellemetlenségtől amit a lyukas fog okozhat ha tovább bent marad


Amikor meg már kezel a doki csukd be a szemed (ezt csak azért írtam mert én is ezt szoktam, közbe elterelve a gondolataimat, eddig 8 fogamat húzták már)

2020. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Húzásra már nem is merek gondolni :( .

4/4 Nem vagy semmi.

Igazából azzal nyugtatom magam, hogy ha már kezel, akkor gyors lesz, csak pár perc. ( Lehet nem, de ezzel próbálom menteni magam).

2020. okt. 24. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb méssz, annál kevesebb a probléma, és annál hamarabb túl leszel rajta. Persze tudom, hogy ez nem vigasz, én is félek. Én becsukom a szemem, és nem figyelek arra, hogy mit csinál.
2020. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és hasznos hozzászólásokat :) !

Persze szívesen fogadok még.

2020. okt. 25. 00:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos az orvos személye, hogy kedves, normális legyen. Régen én is féltem (valószínűleg egy büdös bunkó fogorvos miatti rossz tapasztalatból eredően), de mióta normális orvoshoz járok ez teljesen elmúlt, a legkisebb félelem sincs bennem még a bonyolultabb beavatkozások előtt sem. Már annyira el tudok lazulni a fogorvosi székben, hogy többször majdnem elaludtam a kezelés közben... 🙂
2020. okt. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Jah, és injekciót mindenképpen kérj, mert az simán kibírható és attól sokkal jobban elviselhető a fúrás.
2020. okt. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha magán rendelőbe mész, akkor a mai világban már nem kell fájdalom miatt aggódnod. A szurit is úgy szokták beadni, hogy előtte gyümölcs ízű zselével érzéstelenítik a területet. Tényleg csak picit szokott kellemetlen lenni, érzed hogy ott a tű, de fájdalmasnak nem mondanám. Csukd be a szemed és akkor még a fecskendőt se látod. :)


Ami a matatást illeti, az tényleg nem kellemes, amikor az asszisztens és az orvos egyszerre nyúlkál a szádba különböző műszerekkel, de fájni nem fog. Sokat segít ha megbeszéled az orvossal, hogy ha felemeled a bal kezed akkor álljon meg. Így ha úgy érzed valami nagyon kényelmetlen vagy szükséged van pár másodperc szünetre akkor tudsz jelezni. Ez biztonság érzetet ad.


Nekem még az segített az elindulásban pár hónapja (pont így féltem én is) hogy első alkalommal még nem kezeltettem a fogam, csak egy állapotfelmérésre jelentkeztem be. Következő alkalommal már tudtam mi vár rám, hiszen az orvos elmagyarázta az első találkozón. Így fel tudtam készülni lelkileg és nem ért meglepetés.

Ez arra is lehetőséget ad, hogyha nem szimpi a doki akkor mégis másikat válassz.


Amúgy ahogy fentebb is írták, tényleg csak fogni kell magad és menni. Az első alkalom ijesztő lesz, félni fogsz, de mivel kellemesen csalódsz majd, ezért könnyebb lesz vissza menni ha netán szükséges. De nagy eséllyel megúszod egy sima fogtöméssel. :) bátorság!

2020. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!