Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyszerre több afta a szájban?

Egyszerre több afta a szájban?

Figyelt kérdés
Mitől alakulhatott ki egyszerre több afta a szájban? Figyelek a szájhigieniára egy nap többször is fogat mosok tehát nem ez az oka. 3 napja olyan péksüteményt ettem ami penészes volt (későn vettem észre utána természetesen kidobtam) Ez okozhatja az aftákat? Mivel kezeljem hogy minél hamarabb elmúljon?

#afta #Szàjhigiénia
2020. okt. 25. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg oka lehet, lehet vitaminhiány, trauma, stressz, hormonális hatások, allergia, gasztro-intesztinális zavarok, vérképzőrendszeri elváltozások, vírusok, baktériumok, autoimmunitás és pszichés stressz.
2020. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem, hogy csak tüneti kezelés létezik.
2020. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Mennyi idő alatt múlik el kb és mivel tudnám kezelni?
2020. okt. 25. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában max. 14 nap szokott lenni. A fájdalmat tudod kezelni fájdalomcsillapítókkal.
2020. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fogkrémet nem váltottál mostanában? Nekem pl. az SLS és fluorid tartalmú fogkrémek előhozzák.


Lidocaine tartalmú szopogatós tabletta enyhítheti a tüneteket.

2020. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Létezik lidokainos szopogató tabletta? Na ne b@ssz
2020. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: [link]
2020. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most jöttem rá, hogy a Strepsils is ilyen. Nem is tudtam, hogy használtam már ilyet. 6. voltam.
2020. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Moss fogat mindig étkezés után, a nyelvedet is most vagy kapard le. Öblögess sós vízzel, reggel este pedig Corsodyllal. Vehetsz propolisz cseppet, azt töményen oszlasd el a szádban. Én ezeket szoktam.
2020. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, a legtöbb torokfertőtlenítőben van lidocaine. Én külföldön élek, nálunk lidocaine gél is van célzottan aftára. De a Septofort is jó rá amúgy.
2020. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!