Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj egy bölcsességfog...

Mennyire fáj egy bölcsességfog műtét? Kinek milyen tapasztalata van vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, fogszabályzót szeretnék felrakatni, mert az egyik fogam elég kesze-kusza, és az egyik metszőfogam még az ínyemben van amit bölcsességfog műtéttel egyidejűleg húzna be a műtőorvosom. Tudom elég közhelyes kérdés és van kb 100cikk róla illetve kérdés. VISZONT rengeteg rossz tapasztalatot és fájdalmas műtétet olvastam már. Természetesen tudom, hogy nem egy könnyű és kellemes dolog, de azt is tudom, hogy sok-sok ember átesett már rajta, és igen túl élték. Persze azt is tudom mindenkinek más és más a tapasztalata.

Ettől a műtéttől mindössze annyi választ el, hogy konzultálnom kell a fogszabályozó orvosommal. A fogaim alapjában véve rendben vannak teljesen, mindig járok általános vizsgálatokra, ha tömni kell betömetem...Tehát ez a része tiszta.

Konkrétan nem attól a fájdalomtól félek amit a műtét után érzek, mivel tudom, hogy akkor már túl vagyok rajta, pár hét és teljesen rendbe jön. Ami az én félelmem az maga a műtét. Nagyon de nagyon sok videót néztem, ahol arról számolnak be, hogy többször éles fájdalmat éreztek műtés közben.

Magánfogászatra járok, itt is műtenek és már nagyon játszok a gondolattal, hogy akkor belekezdek és kész, de nagyon fèlek tőle.

Nagyon szépen megköszönöm aki megosztja a tapasztalatát, természetesen a pozitívumokra is kíváncsi vagyok ( ha van ilyen).


2020. okt. 25. 23:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A műtét nem fájt, csak utána egy hétig.
2020. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vésték, mert nem bújt ki és rosszul állt. Maga a műtét nem fájt, érzéstelenítik,nem éreztem semmit. Csam akkor, mikor a végen a darabokban levő fog utolsó darabját végre kiszedte, és megszűnt az évek óta tartóenyhe fájdalom, mint kiderül az idegszálat nyomta a fog gyökere.


Utána 1 hétig nagyon fajt, míg bent volt a varrat, utána pedig napról napra javult

2020. okt. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj közben, hiszen érzéstelenítve van. Én az elején éreztem egy kicsit valamit, de szóltam és rögtön kaptam plusz egy érzéstelenítőt és onnantól már nem volt probléma. Semmit nem fogsz érezni, csak hogy turkálnak a szádban, ami ugyan fura, de semleges, nem fáj. Borzasztóan féltem amúgy, de ahhoz képest tényleg semmiség. Utána meg a fájdalomcsillapító segít, szóval az is kibírható.
2020. okt. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fájt a műtét és utána se.

egyszerre mind a 4-et kihuzta :D

2020. okt. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha közben fájt az max azért lehet mert henteshez ment az illeto, nem szajsebeszhez.


Lenyeg a lenyeg, eloszor megrongeneznek, majd beadnak 4-5 fajdalomcsillapito injekciot. Ez picit faj, de nem annyira. Utana par perc mulva teljesen elzsibbad a fejed. Nekem konkretan ma iny alol mutottwk ki. Elvileg felvagtak, furtak, faragtak, majd kihuztak, de semmi nem ereztem csak annyit, hogy matatnak a szamban. Majd osszevartak. Utana sajat labon setaltam haza. Meg vezetni is tudtam volna akar. Szoval a mutet resze teneg nem para. Javaslom ha nem szereted a ver látványát, akkor csukd be kozben a szemed de azert ne aludj el teljesen. Utana viszont pokoli erzes par napig de aztan egyre jobb lesz.

2020. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja es igen sok mulik azon hogy csak kihuzzak vagy kimutik. Az elso megvan 5 perc alatt, a masodik eltarthat akar fel orat.


Ami fontos, maganba csinald, eszdbe ne jusson ilyet valamilyen sztk-ban vagy korhazban megcsinalni. Nem olcso mulatsag, de hidd el, ennyit meger az egeszseged.

2020. okt. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

6# miért kell magán? Utána kell nézni, hogy milyen véleményük van az adott orvosról.

Nekem szájsebészeten csinálták, fiatal orvos szedte ki mind a 4 bölcsesség fogamat. Teljesen meg voltam elégedve. Nem fájt semmim.

2020. okt. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
En azert voltam magan orvosnal mert ismertem az illetot, es hogy milyen korulmenyek mellett lesz a mutet, es emiatt teljes mertekben megbiztam benne. Egy korhazba nem szivesen mentem volna plane most Covid idejen. Na meg a maganrendeloben 1 napra ra hogy hivtam oket kaptam is idopontot, nem kellett heteket varnom. Nyilvan nem a legolcsobb mulatsag, de nem is megy minden heten fogat muteni az ember.
2020. okt. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Érzed hogy matatnak ott és feszegetik, de egyáltalán nem fáj, ha aggódsz kérj plusz érzéstelenítőt.

Én maszekban voltam és sokat számított hogy a fogorvosok mosolyogtak, közvetlenek voltak és viccelődtek mikor folyt a procedúra.

Utána egyáltalán nem dagadt be az arcom, néha fájt de egy fájdalomcsillapító után elmúlt.

Sok rémtörténetet hallani, nyílván ennek van sztori értéke, de vannak olyanok is mint én akinek semmi extra nem volt.

Ne aggódj, túlesel rajta és megkönnyebbülés lesz hogy kiszedték, a fogszabályzó pedig csodaszépre alakítja a mosolyod :)

2020. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 azt megkerdezhetem, hogy neked muteni is kellett, vagy csak kihuztak? Amikor nekem kihuztak akkor nekem sem dagadt fel, de a mutet utan sajnos igen. Nalam is viccelodtek, meg hatterben ment a zene is. Kicsit olyan volt, mintha a moziban ulnek egy idegen nyelvu filmet nezve, aminek nem ertem a nyelvet. Tortennek a dolgok, en meg csak bamban nezek elore.
2020. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!