Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos belefúrt a nyelvembe...

Fogorvos belefúrt a nyelvembe és most fura a seb. Nagy a baj?

Figyelt kérdés
Fogtömésen voltam. Elég pánikolós vagyok, párszor elkaptam a fejem és az egyik alkalommal a doki belefúrt a nyelvembe. Miközben szidott hogy lehetek ekkora ökör, tett a nyelvemre valamit ami pokolian csípett. Aznap piros volt a seb, utána már csúnya sárgás-fehéres. Nagyon fáj, beszélni is alig tudok. Nem gennyes, mert nem lehet lemosni róla azt a fehéres részt. De nagyon fáj ha hozzá érek. Ez normális? Vagy valami nagy baj lett? Nem merek vissza menni megkérdezni, annyira mérges volt rám.

2020. okt. 26. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Pedig az csak genny lehet.
2020. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
0%
Sajnállak, de végülis megérdemelted...
2020. okt. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2# - nem sajnálatot kértem. A lecseszést pedig már a helyszínen megkaptam. Ha nem tudsz érdemben hozzá szólni a kérdéshez, akkor nem is értem erre mi szükség volt.
2020. okt. 27. 01:44
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell úgy megijedni, be fog gyógyulni, olyan könnyen egy ilyen nem gennyesedik el. Fontos, hogy nagyon tartsd tisztán a fogaid, nem kell még rontani a helyzetet azzal, hogy növeled a baktériumflórát, öblögess Corsodyllal naponta 2x, és kenegesd vmi hámosítóval pl Anaftin. Az ilyenekkel meg tényleg vigyázni kell, ez még nem is egy komoly sérülés, egy rossz mozdulat és hopp az artériás vérzés. Ez sajnos nagyon komoly fegyelmet és kooperációt igényel.
2020. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Pont a buszmegállóban olvastam a kommented, és leszálltam a gyógyszertárnál megvenni a javasolt szereket. A patikus megnézte a nyelvem és azt mondta csúnya de nem veszélyes, egy hét alatt elmúlik.

Azt hiszem legközelebb veszek be valami nyugtatót fogászati kezelés előtt...

2020. okt. 27. 15:34
 6/18 anonim ***** válasza:
Nyugtatót csak akkor vegyél be, ha doki javasolja!
2020. okt. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Valamit muszáj tennem, mert még kellene mennem, de a fejem nem tudom nyugton tartani kezelés közben. Alapvetően nem félve megyek fogorvoshoz, de ott a székben néha rámtör az az érzés hogy menekülnöm kell, különben meghalok. Ilyenkor rántom el a fejem. Nem fájdalmamban vagy ilyesmi.
2020. okt. 28. 03:44
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se vegyél be nyugtatót csak úgy. Inkább kérdezd meg a fogdokit, hogy mi legyen. Biztos nem te vagy az egyetlen ilyen betege.
2020. okt. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Rendben. A következő időpont előtt felhivom hogy mi legyen, vehetek-e be bogyót vagy sem. Majd ő eldönti mennyire szeretne kínlódni velem.
2020. okt. 28. 15:16
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, mielőbbi gyógyulást neked!
2020. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!