Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után fogok tudni dolgozni?

Figyelt kérdés

Alsó bölcsességfog, szájsebész műti ki, mert belül szuvas és összeroppanna a fogótól.

Gyárban dolgozom, könnyű fizikai munkát végzek. Nehezet nem emelek de hajolgatni kell. Dolgozhatok a húzást követő nap? Ha nem, akkor hány napot kell otthon lenni? Táppénzes papírt hogy szerzek ebben az esetben, ha magán orvoshoz megyek? (szabim éppen elég lesz a téli leállásra + a műtét napjára)



2020. okt. 27. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudsz majd. De emelgetni és hajolgatni sem szabad utána! Ha hajolnod kell akkor guggolj le.
2020. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Örülök ha táppénz nélkül meg lehet úszni. Így bátrabban vágok bele. :)
2020. okt. 28. 12:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt szájsebészeti műtétem (implantátum) és simán dolgoztam másnap. Fájdalomcsillapítóval ki lehet bírni.
2020. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Volt már nekem is szájsebészeti műtétem. Egy rágófogamat vették ki, amit húzni simán nem lehetett. Helyére implantátum megy majd, de a doki azt mondta hogy az még annyira se fog fájni mint a húzás.

De a bölcsességfog ügyben elbizonytalanodtam. Azt mondják ez jobban fáj utána és jobban be is dagad. Remélem azért sima ügy lesz.

2020. okt. 28. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyénfüggő a dagadás.

Nekem az implant fúrás után annyira fájt hogy nem tudtam beszélni és úgy néztem ki 2 napig mint akit szájon vertek (úgy feldagadt) mert nekem front fogat kellett pótolni felül.

mind a 4 bölcsességfogam ki lett húzva, igaz nekem kint volt mind a 4 ezért sima húzás volt de 1 hétig rendesen fájt és enyhe szájzáram is volt mindegyik után.

2020. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!