Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Így sikerülhet?

Így sikerülhet?

Figyelt kérdés

Először is, bocsánat, ha ez nem jó kategória. Még régebben mikor fogorvosnál voltam, mondták, hogy kéne fogszabályzó, mert az alsó állkapocsom egy picit hátrébb van a normálnál (meg egyébként is fura az első négy fogam, de ez annyira nem fontos)

.. Aztán ezzel nagyon nem is volt törődve a továbbiakban, mert ekkor 10-11 éves lehettem, és azt mondták, hogy csak 12 éves kortól tesznek fel fogszabályzót. Azóta akárhányszor felhozom ezt a szüleimnek mindig vita van, és azt mondják, hogy régen sem volt fogszabályzó és akkor sem zavart ez senkit, és milyen drága stb.. Viszont engem zavar, mert egy picit meglátszik az arcomon ez. De nem nagyon, tényleg csak kicsit, de látható, ha jobban meg van nézve. Mivel fogorvoshoz nem tudok elmenni, mert messze lakok a várostól, és csak 16 vagyok.. Azzal elérhetek valamit, hogy mindig figyelem, és előre tolom az állkapcsom addig, amíg azt mondták, hogy normális? Előbb vagy utóbb megszokom, nem? és aztán csak nem kell fogszabályzó.. Vagy hülyeség?

Bocsánat a hülye kérdésért, de tényleg nagyon zavar..



16 l



2020. nov. 13. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Fogszabályzó nélkül is lehet életet élni, hogyha téged nem zavar a dolog, viszont sok mindenben problémát okozhat. Például esztétika. De, ha nem is olyan tragikus és elfogadható az egész, akkor más problémák is előkerülhetnek például, hogyha a fogak nem illeszkednek megfelelően akkor éjszakai fogcsikorgatás, amely a fogak kopását, törését idézhetik elő, illetve álkapocsfájdalmat.


Igazából egy fogszabályzós szakorvosnak kellene, megnézie, hogy szükséged van-e vagy sincs.

10-11 évesen még tejfogak is lehetnek, felesleges a fogszabályzás.


De, ha csak 18 évesen mész majd el fogszabályzásra akkor is rendben vagy szerintem, viszont 18 fölött fizetős, most még ingyenes, ha nem magánba mész.

2020. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm szépen!

De egyébként arra nincs is esély, hogy mindig előre tolom az alsó állkapcsom és majd megszokoom, és majd nem is kell fogszabályzó?

2020. nov. 13. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!