Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mért nem csinálnak egyes...

Mért nem csinálnak egyes maszek fogorvosok minőségi munkát?

Figyelt kérdés

Több mint 1 hónapja lett gyökérkezelve a fogam és sajnos érzek érzékenységet a gyökérkezelt fogamnál, ha enyhe hideg vízet iszom és hozzá ér a víz a gyökérkezelt fogamhoz.


Eldöntöttem ha anyagilag jobban fogok élni egy kicsivel drágább maszek fogorvoshoz fogok fordulni, és nem fogok többen az olcsóbb maszek fogorvoshoz vissza menni, ahhol a gyökérkezelést végezte az érintett fogamnál.


És a nyelvemmel amikor megtapítottam a gyökérkezelt fogam felszinét ahové a tömést kaptam, úgy érzem mintha le lenne törve egy kis darab a tömött fogam felszínének az oldalából.



#Olcsóbb, magám, fogászati, ellátás, minősége.
2020. nov. 14. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül az ár határozza meg a minőséget. Nekem drága maszek orvos cseszte el a fogam (ugyanígy gyökérkezelés) és egy olcsóbb hozta helyre.

Ne az ár alapján válassz orvost. Jó szakembert keress, ne pedig olcsó vagy drága fogászatot. Legjobb ha ajánlás alapján mész, vagy pedig kifejezetten gyökérkezelésre specializálódott fogszakorvost keresel.

2020. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyobb eséllyel találsz jobb munkát végző szakembert, mint az TB-s rendelésen, viszont a magánrendelésen is csak emberek dolgoznak. Közülük sem jó mindenki, keresni kell a megfelelőt. Én általában először ha szimpatikus az orvos és a hely, megadom a bizalmat, főleg, ha mások is jó véleménnyel vannak az orvosról (legtöbbször mások véleménye alapján keresek fogorvost), és ez a bizalom addig megmarad, még el nem ront valamit. Sajnos előbb-utóbb hibáznak, én már érzem a tüneteket, el is mondom, de nem foglalkoznak vele, aztán mikor bedurvul a helyzet és a fájdalom, kénytelen vagyok másik orvost keresni, aki helyrehozza az elrontott munkát. A jelenlegi fogorvosom egyébként a neten találtam, elsődleges volt, hogy egy bizonyos fizetési formát elfogadjon, szerintem Ő az egyetlen a városban, aki elfogadta. Aztán már nem volt szempont, elfogyott az adott helyről az összeg, de maradtam nála, mert ugyan drágább mint más, de eddig még szinte minden rendben volt, pontos, nem kell órákat várni rá, hamar tud időpontot adni és a kezelések is fájdalommentesek. Van azonban, amiben nem értünk egyet, részben emiatt is újul ki időről időre egy gyulladás, egy dolgot még ki szeretnék próbálni ezzel kapcsolatban és esetleg csak utána elbúcsúzni az adott fogtól, meg a vele együtt a fél fogsoromtól. Ezt majd szeretném megbeszélni vele, de most egyelőre szurkolok, hogy ne gyulladjon be a fogam, mert a vírus miatt sosem biztos, hogy be tudjuk fejezni, ha nagyobb munkába kezdünk, de a járvány végéig viszont tuti nem fogja kibírni. Mondjuk mivel még nem zártak be, ha nem várakoznék, már készen is lehetne. :D

Jogos a félelmem, márciusban egy nappal az időpontom előtt zártak be a fogorvosok, aztán alig találtam olyat, aki sürgős esetben fogad, ellátott, mert gyökérkezelni kellett a fogam. Nem volt egyszerű menet, kis túlzással márékszámra ettem a fájdalomcsillapítót, rajta kívül még két másik fogorvosnál voltam, mire meg tudtam lenni fájdalomcsillapító nélkül, végül a fentebb említett (jelenlegi) fogorvosom fejezete be, mikor ismét kinyithatott. Tudnék mesélni, mennyit szenvedtem addig vele. Az sem tudta rendesen megcsinálni, aki azelőtt pillanatok alatt helyretett egy olyan fogam, amivel hetek után sem bírt a körzeti fogorvos és egy másik fogamnál rájött egy mélyben rejtőző problémára, amire más csak fogkrémet ajánlott, mert egyszerű fognyakérzékenység. Nem az volt.

Nehéz jó fogorvost találni.

2020. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes utánanézni az interneten a fogászatnak. Ennyivel jobb a helyzet most, mint 10-20 éve, mert az intetneten minden fent van es a negatív kommentek sok mindent elárulnak a helyről. Így voltan 2 fogorvosnál is, akik 5/5-öd értékelést kaptak és látszott, hogy nem kamu profilokról érkeztek. Rendben is volt minden, persze jó drága is volt, de minden magán fogorvos az. Sajnos ilyet is sokszor látok, hogy a rosdz értékelész próbálják javítani és feltűnő 1 értékeléses kamu profilok értékelik a fogászatot, feltűnően dicsérő szavakkal. (miközben lejjebb csak rosszat olvasni róla) Szóval figyelni kell, de így talán elkerülhető, hogy nagyon rossz helyre menjen valaki.
2020. nov. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Dr.Balsai Tamás fogorvosi rendelőjébe tuti nem megyek többé, mert az utólagos munkájával nem vagyok megelégedve.
2020. nov. 24. 20:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!