Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon szorongok a fogorvoshoz...

Nagyon szorongok a fogorvoshoz menés gondolatàtól, ti hogyan győztétek le a félelmet?

Figyelt kérdés
Nagyon jó lenne ha valahogy ràszànom magamat. Sajnos majdnem 30 éves létemre elég rossz géneket örököltem a legrosszabb hogy nem tudom ezt a dolgot halasztani mert megakarok szabadulni a kinőtt meg letörött bölcsességfogtól.
2020. nov. 20. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy jó fogorvost kell keresni. Ha hajlandó vagy rááldozni a pénzt, akkor egy ultracainos érzéstelenítés+barátságos fogorvos kombináció már egy alkalom alatt lefelezi a paranoiaszintedet. Legalábbis nálam működött :-) Ha a bölcsességfogat kell kiszedni, az jó eséllyel utána is rossz lesz, de valahogy az a rész kevésbé tűnik félelmetesnek.


Protip: a férjem is azt gondolta, hogy rossz géneket örökölt, és évi többször kellett letört/kilyukadt/akármilyen fog miatt az orvoshoz mennie. Mondjuk ő nem parázik tőle szerencsére. Mióta összeházasodtunk és rávette magát, hogy rendszeresen mosson fogat+szájvizet is használjon (a fogselyemre még nem sikerült rávennem), már az is előfordult, hogy egy egész évig semmi baja nem volt és szokatlan módon sima ellenőrzésre kellett időpontot kérnie.

2020. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kérsz lidocain inekciót az inyedbe és elzsibbaszt ne parázz legyél férfi
2020. nov. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam jobban szerintem senki nem fél a fogorvostól. Nekem két dolog segít: találtam egy hihetetlen türelmes dokit, és kezelés előtt veszek be nyugtatót (Frontin vagy Seduxen). Az orvosom tud a nyugtatóról. Megbeszéltem vele hogy így tudom csak átvészelni.


Mitől félsz konkrétan? Sokat segít ha meg tudod nevezni a félelem konkrét okát.

2020. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak bízz a fogorvosodban és nem fogsz félni.

Miért félünk? Mert nem tudjuk, mi fog velünk történni és félünk az ismeretlentől. Az is egy ismeretlen, amikor nem tudod, ha fájdalom esetén felemeled a kezed, vajon megáll-e? Szóval csak bízz és meglátod, minden rendben lesz.

De továbbmegyek. Egy fogászaton mekkora fájdalom érhet 2020-ban? Minimális. És ha be is következik, hogy fáj, az egy teljesen kibírható fájdalom. Mennyi ideig tart? A másodperc törtrészéig.

Csak gondold át, mi a legrosszabb, ami történhet veled. Na ugye.

Szerintem meggyőztelek :) Hajrá!

(Nekem volt gyökércsúcs amputációm, az egészből semmit nem éreztem, szerintem még az injekciót sem, úgyhogy nyugi.)

2020. nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a minimális kamu, az én fogorvosom szadista mindig rászólok h adjon lidocaint :D aztán pampog h neki pénzbe kerül de mondom akkor is vagy elverem
2020. nov. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem és sokáig halogattam sajnos, aztán olyan hamar túl lettem rajta. Pedig sokat kellett mennem, mert több probléma is volt... De a félelem a kezelések előtt sokkal nagyobb volt, mint amit közben éreztem. Utólag már nem is kellemetlen élményként emlékszem vissza rá és örülök, hogy túlestem rajta. Jobb előbb, mint megvárni, hogy olyan fájdalmaid legyenek, amik már tényleg nagyon rosszak. Sajnos én pont a tavaszi vírushelyzet alatt kerültem ilyen helyzetbe és akkor nem is mehettem fogorvoshoz, szóval tanultam az esetből. (lett volna bőven időm elmenni, mert már régóta problémás volt az a fogam)
2020. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!