Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Hetekkel ezelőtt kihúzták jobb alulról a bölcsességfogam előtti rágófogat. Gyorsan kint volt, a doki rápillantott, nem mondta, hogy beletört volna a gyökere, vagy ilyesmi. Ugye hetek teltek már el, szépen gyógyul a seb, márcsak egy igen vékony, rózsaszínes csík jelzi a nyálkahártyámon, hogy ott seb volt (azt tudom, hogy alatta a csont jóval később gyógyul be teljesen, kb. 6 hónap). Tehát szépen húzódik össze a nyálkahártya. Igen ám, de ott az ínyem külső oldala fáj, ha megnyomom. A fájdalom mértéke a nyomási erő hatására változik, ha jobban nyomom, jobban fáj, ha nem nyúlok hozzá, nem fáj. Aztán 1 nappal ezelőtt végighúztam az ínyem azon részén az ujjam végét, és meglepődve tapasztaltam, hogy valami szúrja az ujjamat egy kis ponton. Számomra egyértelmű, hogy kibújt egy picit a csont az ínyem oldalán. Legalábbis én erre gondolok. Lehet is látni, hogy ott valami kis fehér valami van. Olyan, mintha elvékonyodott volna az ínyem, így jobban látszódik, hogy fehérlik alatta a csont, és kicsit ki is bújt. Gondolom azért fáj, mert átlyukadt lényegében az ínyem, és mint a babáknál, míg át nem tör, addig nyöszteti. Most akkor ott mi történhetett? Letört egy kis szilánk az állkapcsomból? Vagy mégis beletört a gyökér? De akkor azt csak látta volna a doki, nem kezdőnél voltam, de szerintem még egy kezdő is látná, ha úgy lenne. Természetesen visszamegyek majd hozzá, csak gondoltam, ide is írok, hogy volt-e már valakinek ilyen. Pacsi!

2020. nov. 22. 00:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Egész gyökér biztos hogy nem maradt benne. Szilánk az lehet, ha nem tisztította ki a fogad helyét.

Nekem is volt ilyen, 2 vagy 3 (régen volt, nem emlékszem pontosan) szilánk is maradt, de kijött magától.

2020. nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont ugyanebben vagyok. Nem tudom vissza menjek-e a dokihoz vagy ne, úgyhogy követem a kérdésed. Nekem nem lyukadt át az inyem de rémesen rossz érzés. Nagyon bök belülről.
2020. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként én vissamentem ezzel korábban kétszer is, hogy ott fáj, akkor még nem szúrta semmi az ujjamat. Kértem, hogy csináljon röntgent, mert érzem, hogy nem az igazi. De nem csinált, azt mondta, hogy várjak még, mert a csont gyógyulása több idő, az pedig, hogy fáj, természetes, hiszen ott egy beteg fog volt, amit el kellett távolítani. Idő kell, míg rendeződik. Hát nem tudom, nem hiszem, hogy ennek így kellene gyógyulnia. Majd visszamegyek harmadjára is.
2020. nov. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!