Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy fogja a doki kitisztítani...

Hogy fogja a doki kitisztítani az ínyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Sajnos ki kellett húzni az egyik front fogamat 4 hónapja, mert volt a gyökerén egy ciszta. Azóta már voltam egyszer, hogy megbeszéljük az implantációt, de sajnos megint jön vissza valamiféle gyulladás a foghelyem fölé. Most megyek vissza a héten, azt mondta a doki, hogy csinál egy panoráma röntgent (amikor legutóbb voltam nem tudott, mert elromlott a gép) és, ha szükségesnek látja, akkor felnyitja és kitisztítja. Ez pontosan mit jelent? Volt már sok hasonló kérdés itt, de ilyet nem találtam, hogy a kihúzott fog helyén lett volna bármi is! Volt már valakinek ilyen?


Köszönöm a válaszokat



2020. nov. 25. 05:57
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Édesanyámnak volt ilyen anno 1990. év januári hónapjában. (Azóta már elhunyt szegénykém - tavaly augusztusban.)


Szóval: Ő nagyon sokat szenvedett a fogaival. Arra emlékszem, hogy ORDÍTOTT A FÁJDALOMTÓL elég sok esetben. 1983.-ban is, amikor még kicsi voltam.


Nekem még ilyen beavatkozás nem volt, de valószínűleg most majd lesz, ha el tudok menni a koronavírus lecsengése után (négy és fél éve voltam fogászaton legutoljára, mert TELJES MÉRTÉKBEN ELMENT A BIZALMAM az előző fogorvosom tekintetében.)

2020. nov. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na az ilyenek miatt, mint az első válaszoló rettegnek az emberek látatlanba a fogorvosoktól 🤦🏼‍♀️

Kérdező: először is, nehogy azt hidd, hogy ordítani fogsz, vagy bármi kínszenvedés lesz. Amit leírtál valójában nagyon gyakori, fogmedergyulladásnak hívják, 10-ből 3 foghúzás így végződik. Plusz neked eleve volt ott vmi gyulladás, lehet még egyszer át kell tisztítani, ami a következőképpen zajlik: kapsz egy szurit, majd egy 2-3mm átmérőjű “kanállal” kiveszi a gyulladt szöveteket, a szétesett vérlavadékot. Ha szükséges, átmossa vmi fertőtlenítővel, majd friss véralvadékot kapar bele (ebből semmit nem érzel). Gyakorlatilag utána ugyanaz történik, mint egy foghúzásnál. Úgy is kell hozzáállni. Lehet összevarrja, ezt esete válogatja. Ezen ne parázz semmiképpen sem, az meg nyilván irreleváns, hogy 1990-ben Mariskával mi történt.

2020. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!