Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan szokjak rá a fogmosásra?

Hogyan szokjak rá a fogmosásra?

Figyelt kérdés

Kiskoromban nem szoktattak rá a szüleim, 14 éves koromban mikor el akartam kezdeni, akkor már mindig kivérzett az ínyem így nem szoktam rá. Most 17 vagyok, van 4 kihúzott fogam, 2 letört és 1 ínyig letört. Szeretnék elmenni fogorvoshoz (fogok is!) és szeretnék rászokni a fogmosásra! Tippek?


16/F (Januárban 17 leszek!)



2020. nov. 26. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez hulla gáz. Vegyél nagyon puha fogkefét és esetleg próbáldj olyan fogkrémet venni ami érzékeny fogakra való. Plusz elmex gélt a patikában. Reggel felkelés után mindig mosd meg a fogad legalább három percig körkörös mozdulatokkal. Nem kell sikálni erősen. És lefekvés előtt ugyan így. Egyébként nehezen hiszem el hogy ez egy valós történet. Ha így folytatod 20 éves korodra protézised lesz. Minél előbb fogorvos meg a rossz fogak miatt is vérezhet az íny, ő tud segíteni mit használj rá.
2020. nov. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az elmex gélt csak egy héten egyszer kell használni. De az nem helyettesíti a napi 2 fogmosást!
2020. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a barátom szoktattam rá anno ugyan ilyen okok miatt.

Először is menj el fogorvoshoz, hogy rendbehozza.

Aztán minimum napi 2x moss fogaz (reggel és este). Mondom miért:

-ha nem akarsz 25 évesen úgy kinézni, mint a Mónika showban szereplők,

-ha nem akarsz az az ember lenni, akit azért kerülnek, mert rohadó, büdös szájszaga van,

-ha nem akarsz abba belegondolni, hogy amit aznap megettél, éjszaka ott rohad a szádban,

-ha nem akarsz hetente járkálni fogorvoshoz, mert már olyan lyukasak a fogaid, hogy kegyetlenül fognak fájni.

Fogmosásnál figyelj arra, hogy a nyelved is mosd le alaposan, a baktériumok 80%-a azon van.

A barátom amióta rendbehozatta, és ápolja, nem volt fogorvosnál. Szerintem hallgass rám, nincs szebb az ápolt fogaknál. Az tök mindegy, hogy kacska, ferde, csak ápolt legyen, annak lenni jó! A mentolos érzés fogmosás után, jó! ☺

2020. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hozzátenném hogy rogorvos előtt is mindenképp mosd meg különben el sem fog látni.
2020. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne naponta 2x moss fogat. Minden étkezés után 20 perccel! De előbb fogkő leszedés kéne. Többször is. Hogy az ínyed rendbe jöjjön.
2020. nov. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahogy azt írták puha fogkefe, egy jobb fogkrém és a rendszeresség miatt amig meg nem szokod állits be egy ébresztőt
2020. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5. Minden étkezés után nem kell. Plán nem 20 perccel. Minimum 30 de inkább 1 óra mikor lehet. Különben lesikálod a zománcot. Régen én is folyton mostam majd minden fogam fájni kezdett kegyetlenül. Kiderült ettől. A fogorvos mondta hogy ne mossak ennyit fogat. Elég egy nap 2-3 alkalom a többi csak árt. Pláne vérző begyulladt innyel.
2020. nov. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bizony, minden étkezés után nem szabad. Káros. Én napi kétszer szoktam alaposan. Ha aznap sok cukrosat ettem, napközben is megmosom egyszer.

Kaja után mindig iszok vizet és egyúttal kiöblögetem a szám is.

2020. nov. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg a cukormentes rágó is hasznos étkezések után! De estw reggel nem helyettesíti a fogmosást!
2020. nov. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 27. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!