Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Másnak se csinál a fogorvos...

Másnak se csinál a fogorvos fogpotlast most a korona vírus miatt? Nem akarok még hónapokig fog nélkül lenni.

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
De, a magánrendelésén, az sztk-n meg csak a sürgősségi ellátást adja.
2020. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Fogorvosa válogatja. Valaki még vállal, több helyet tudok viszont (magánt is!), ahol már csak sürgősséget látnak el. Ők sem szeretnének pénz nélkül maradni, de mindenkinek az egészsége a legfontosabb.
2020. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Magánban akarom, de azt mondták a vírus után csak :(
2020. nov. 27. 15:15
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem jó ötlet most ilyeneket csináltatni. Te is kockáztatod a saját egészséged, ők is a sajátjukat. Ez nem az a hely, ahol másfél méter távot lehet tartani, itt legalább 2 ember hajol be a szádba, előtte ki tudja ki csücsült ott. És nehogy azt hidd, hogy nem mennek el covid pozitívan emberek, ha úgy van kedvük, én magam is ismerek olyat, aki hétfőn szemrebbenés nélkül beült a fogorvos székébe, kitöltötte a Covidos papírt, hogy minden oké, csak arról nem szólt, hogy a férje otthon covidos, ő maga is karanténban van és mellesleg pár nappal később meg is jött a pozitív tesztje. De olyan is volt, hogy becsücsült a váróba persze másodmagával a csajszi, majd fél óra várakozás után kibökte, hogy amúgy beteg, köhög, prüszköl, lázas. A saját egészségedet is kockára teszed, ha olyan miatt mész el, ami nem sürgős, már pedig a fogpótlás egyáltalán nem az, semmilyen szituációban sem.
2020. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
62%
4: akkor élj fog nélkül még áprilisig kb., és megtudnád, milyen. A legrosszabb azoknak lehet, akiknek már lecsiszolták, de a korona nem készül el áprilisig. Ha egy porszem hozzáér a fogához, sírva könyörög kovidos fájdalomért...
2020. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Na meg szét is csúsznak a fogak.
2020. nov. 27. 18:51
 7/17 anonim ***** válasza:
24%
A lecsiszolt fogakat megcsinálják, olyan nincs, hogy ma lecsiszolja, de holnaptól nem dolgozik. Ideiglenest is lehet csináltatni, az 2 nap alatt megvan maximum. Amit felvázoltál problémát, nem létezik. Akinek meg most jut eszébe fogat csináltatni, az meg magára vessen. Ez alól egyedül ugye a balesetes fog a kivétel, de akinek pont ilyen volt a foga júniusban is, az tegye fel magának a kérdést, hogy akkor miért nem volt sürgős? Az április meg nem tudom hogy jön ki neked, mivel a fogorvosok is pénzből élnek, ezért aki le is állt, az amint kicsit jobban áll a pandémia, bizonyosan munkába áll. Akinek meg tényleg annyira fontos, az addig telefonál, amíg nem mondják vhol, hogy jöhet. Az mondjuk megint más kérdés, hogy milyen magánrendelő az olyan, ahol alig 4 héttel karácsony előtt tudnak úgy időpontot adni, hogy abból dec 24-re nemhogy fog legyen, de még egy kontrollos időpont is beleférjen, hogy minden rendben van-e azzal a foggal. Meg lehet sértődni, meg direkt gonoszakat kívánni, de akkor is pandémia van és akkor is ünnepi időszak közeleg, melyből már önmagában az utóbbi kizáró tényező lehet egy fa alatti foghoz, különösen, ha az ember egy orvoshoz ragaszkodik (ezt mondjuk megértem), vagy van mondjuk egy a környéken és a következő órákra (ezt is).
2020. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem decemberben lenne implantátum beültetésem. Jövő héten hívom a dokit vállalja-e. Persze nem létszükséglet nyilván. De januárban mivel lesz biztonságosabb, mint decemberben? (azt beszéltük meg hogy ezen két hónap valamelyikén meg kell csinálni)


Már csak azért sem húznám sokáig nehogy később oltáshoz kössék az ellátást,arra meg esetleg sokat kelljen várni. Ha leépül a csont, vagy elmozdulnak a körülötte lévő fogak, még komplikáltabb és költségesebb lesz a beavatkozás. Hónapokat nem szívesen várnék vele.

Én vállalom a Covid kockázatot, szerintem nem veszélyesebb mint a Tesco csúcsidőben vagy a munkahelyem 500 összezsúfolt emberrel.

A doki majd eldönti vállalja-e ő is.


Egyébként sok doki dolgozik, nekem több ismim csináltatja most a fogát. Ha sürgősnek érzed keress másikat.

2020. nov. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
“Akinek meg most jut eszébe fogat csináltatni, az meg magára vessen.“ Miről beszélsz? Március óta -legjobb indulattal is - akadozik az ellátás! Nekem is kellene tömni hónapok óta nem tudok menni, mert nem lehet, mert teszttel lehet, mert ízé. Majd a végén eljutunk addig, hogy gyökér kezelni kellene, de hat sürgősséggel csak húzni hajlandóak nem baj majd később 200-ért raknak be implit...
2020. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8-as nekem is van húzott fogam, oda kellene beültetés, de előtte fogszabályzó előtte minden kis hibát helyre hozni, bölcsesség fogat kihúzni. Ha nem lenne ez a szar már a fogszabályzás fele lement volna így meg el se kezdtük. Közben meg ott húzott fog helye, a csont épül le...
2020. nov. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!