Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik, hogy ennyire fájjon...

Létezik, hogy ennyire fájjon gyökérkezelés után a fogam?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdte el a fogamon a gyökérkezelést a doki, miután nagyon erős fájdalmaim voltak. Éreztem hogy hat az érzéstelenítő, zsibbadt a szám de a fúrást közben éreztem, ahogy fúrta a fogamat.

Kívülről azt mondta, nem látszódik rajta, a röntgenen se látszódott semmi, de ezt jövőhéten megnézi újra amikor megyek az ideiglenes tömésért, most vatta van benne. A mellette lévő fogban már ideiglenes tömés van, az nem fájt ennyire, csak 1-2 nappal utána ha összeért a fogsorom, de el is múlt.

Tegnap ugye belerakta a gyógytömést ebbe, hatott a gyógyszer amit belerakott, majd pár óra múlva nagyon elkezdett fájni. Véres is volt a gyógytömés, már nem vérzik. 4 fájdalomcsillapítót vettem be délután 4 és hajnali 2 óra között, de egyik se hatott max 5-10 percig. Algoflex ultra forte és 1 szem Cataflam.

A mai reggel egy szem Cataflammal kezdődött, majd ittam egy Xilox-ot is. Ez hatott a legtovább, 2-3 óráig.

Az lehet, hogy ennyire be lett volna gyulladva, hogy a doki se vegye észre és ne hasson rá egy gyógyszer se hosszútávon?

Az előző fognál meg se éreztem az egész gyökérkezelést, ettől már előre félek amikor berakja az ideiglenest.. Az evés se megy nagyon már 2 hete, a másik oldalt azért tudok nehézkesen enni mert bújik ki a bölcsességfogam fent és lent is, és fájdalmas a rágás. Kész szenvedés az egész.



2020. nov. 27. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem szedett ki minden gyökeret.
2020. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagyis ideget akarom mondani.
2020. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobbulást ! Én is szenvedek.
2020. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi #1-es, ha nem múlik el a fájdalom akkor átnézettetem vele jövőhéten. A hétvégét meg valahogy csak kibírom

Jobbulást neked is #3-as!:)

2020. nov. 27. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Teljes csodálkozással olvasom az ilyen eseteket. Nálam a teljes fogsorra csiszolás után ráhúzott korona készítése során volt több fogideg kiölés és soha nem volt fájdalmam a fájdalomcsillapító injekció hatásának elmúltát követően sem. A pulpaüregbe történt befúrást, a gyökércsatorna kitágítását, a fogideg kitépését mint műveleteket, mind tapasztaltam a hangok alapján , de soha semmi fájdalmat nem éreztem. A fogorvosnál lehetett valami technikai alulképzettség vagy nem tartotta be pontosan a "technológiai" előírásokat.
2020. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fajhat, ilyenkor tobbszor tisztitja ki es tesz bele gyogytomest az orvos. Nem a fogidegnel er veget a tortenet. Nekem anno mely tomes irritalta honapokon at az ideget, es mikor begyulladt, kb 48 ora mulva, amig az idopontomig akartam kihuzni, elhalt az ideg, es a fogagyra huzodott. Akkor az az undorito fajdalom elmult, viszont pingponglabdanyi duzzanat lett az allamon.

Teljesen belefert az is, hogy kesobb lehetett veglegesen betomni, mint ahogy az orvos saccolta.

2020. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Eddig én is azon szerencsések közé tartoztam, aki csak olvasgatta ezeket a fogfájásos horrorsztorikat, viszont ma kerek 2 hete van hogy a poklok poklát élem át miatta.

Volt már pár fogtömésem, ott kis kellemetlenség volt a fúrás közben de az ki semmiség.

Múlthéten volt az első gyökérkezelésem arra a fogra, ami nem is fájt, viszont elvileg a zománc más színű volt és ezért kezelte. Ott teljesen hatott az érzéstelenítő, meg se éreztem. Picit a csavarozást vagy hogy hívják éreztem, majd akkor fájt jobban amikor ezeket húzta ki(gondolom az idegeket).

De a tegnapi mindent vitt. Még a múlthéten mondta hogyha csak a mellette lévő fáj menjek vissza és felnyitja. Végül nem mentem mert egyszer fájt, egyszer nem, azt hittem a mellette lévő miatt.

Aztán amikor már annyira fájt hogy gyógyszert szedtem rá minden nap, csak visszamentem. Mondta és meg is kérdeztem mégegyszer, hogy kívülről nem lát semmit hogy miert fájhatna, a röntgen se mutatott ki semmit. De ezt jövőhéten újra átnézi az asszisztenssel. Azt mondta, hogy szépen be volt tömve(ő tömte pár éve).

Viszont ez után a fájdalom annyira rosszabbodott, hogy már a fejem és a nyakam is fáj tőle, akaratlanul is elsirom magamat a fájdalomtól. Most hálistennek nem fáj, lassan 3 órája ittam meg egy Xilox-ot.

Ennél lehet elcsúszik akkor a végleges tömés ha fájni fog, de szerintem az ünnepek miatt eléggé el fog húzódni akkor😕

2020. nov. 27. 21:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!