Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen az a vezetéses érzéstel...

Milyen az a vezetéses érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

Foghúzásra megyek szájsebészhez. 😱 Telefonon tájékoztattak mire számíthatok. (mert annyira parázok hogy mindent tudni akartam 😅). Ott mondta az asszisztens hogy vezetéses érzéstelenítést fognak alkalmazni. Sok mindent megkérdeztem de ez a részlet kimaradt.

Milyen ez tulajdonképpen? Hova adják a szurit? Ez más mint amit fogtömésnél alkalmaznak?



2020. dec. 1. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ugyanolyan, de lehet, hogy a szájsebészeten lidocain helyett ultracaint használnak, ami erősebb. A vezetéses attól vezetéses, hogy nem a fog mellett adják be, hanem a leghátsó fog mögött egy hosszabb tűvel. Elvileg kellemetlenebb is, mint amit a fog mellé adnak, de én nem éreztem különbséget. Maga az értéstelenítő nagyobb adag, mennyiségre több.


Alsó fogsornál alkalmazzák ezt, de normális esetben tömésnél is. Azért kell, mert az alsó állkapocs csontja túl tömör, és nem oszlik szét benne a befecsendezett cucc, ezért nem hatna elég nagy területen, ha a fog mellé adnák. A fél arcod, nyelved, ajkad is el fog zsibbadni tőle.

2020. dec. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A leghátsó fog mögött?! 😱 Ott már nem az inyem van. Ott hova szúrják?
2020. dec. 1. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miert szerinted a fogba szurjak? Lol

Nyilvan az inyedbe adjak

2020. dec. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alsó és a felső állkapocs találkozásához. Fogalmam sincs, mi van ott pontosan, de az a lényeg, hogy ott férnek hozzá jól az alsó állkapocsba futó idegekhez.
2020. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. dec. 2. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!