Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szétnyílt a fogam! Mit csináljak?

Szétnyílt a fogam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az első fogam régen gyökérkezelve volt, ma este harapásra "szétnyílt". Mintha két lemez lenne, külön vált a külső része, és csak az ínyemhez tartozó felső része tartja. Nem akarom nagyon mozgatni, de az egész mozog, a külső és a belső része is. Valakinek van bármi tapasztalata ezzel? Megmenthető? Nagyon félek, hiszen első fogról van szó...

2020. dec. 4. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát sajnos ezt valszeg húzni kell majd, bár kérdés mennyire mélyen, ha a gyökér nem sérült, akkor nem. Bár ha gyökérkezelve volt akkor elképzelhető hogy az is, és teljes egészében ki kell húzni. Implantátum lesz helyette. Nem olcsó mulatság, de cserébe stabil egyik legjobb fogpótlási módszer. Röntgen eldönti. Menj el ahhoz az orvoshoz aki csinálta, és ha olyan akkor elküld egy implantológushoz.
2020. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Nem fáj, csak attól félek, mi van ha éjszaka leszakad és lenyelem. Sajnos nincs fogorvos ismerősöm, aki tudna abban segíteni, hogy ez várhat e hétfőig, amikor el tudok menni egy dokihoz. Holnap sajnos csak egy luxus színvonalú helyre tudok elmenni, ami nem az én pénztárcámnak való.
2020. dec. 4. 21:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Mit vársz, mit mondjunk? Az orvos majd mondjam
2020. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, hátha valakinek van ilyen tapasztalata, netán fogorvos vagy van fogorvos ismerőse. Maga a kérdés inkább az, hogy hétfőig várhat e az eset.
2020. dec. 4. 21:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Melyik városban?
2020. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Győr
2020. dec. 4. 21:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor passz.

Fővárosban tudtam volna ajánlani fogászatot.

2020. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ráér hétfőig, nagyon nem tudsz mit csinálni, valszeg le fogja szedni úgyis, nem szoktak vissza ragasztani, pótólni szokták. Tehát ha lenyeled, abból annyi lehet a baj hogy felsérti a gyomrod vagy a beled, de egy szilánkosra tört koronát nem ragasztgatnak vissza, csinálnak helyette újat.
2020. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy bajod lesz, ha lenyeled. Ilyen kicsi idegen tárgyak simán átmennek a bélrendszeren. Ha a tüdődbe kerül, akkor igen, de szerintem annak kicsi az esélye.


De nem vagyok orvos, csak így tudom. Szóval lehet, hogy valahol utána kéne kérdezned. Ha holnap bemész a drága fogászatra, ott legalább megnézi az orvos és megmondja, várhat-e hétfőig, ez szerintem csak párezer Ft max. Mondjuk ilyen kérdéssel a fogászati ügyeletre is be lehet menni.

2020. dec. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megpróbálok aludni, holnap reggel meglátjuk, hogy mi lesz.
2020. dec. 4. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!