Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez a házilag készített fogkrém...

Ez a házilag készített fogkrém biztonságos lehet?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban bemutatják miből és hogyan készítik:

https://www.youtube.com/watch?v=t11gXjcuvY4


Szerintetek ezzel érdemes felváltani a bolti fogkrémet?



2020. dec. 5. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

csak nem valami szódabikarbónás izé...????


Manapság a vajákosok szerint a szbb. MINDENRE IS jó... :-)))))))))

2020. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Nekem ez a változat szimpatikusabb, csak nem ennyi illóolajjal: https://www.youtube.com/watch?v=iDgcJ1BDt60


Teafaolaj baromi erős... Próbáltam, nem szájba/nyálkahártyára. Azzal biztos, hogy nagyon óvatosan kell bánni.


Hogy mennyire biztonságos... hát ennek jobban utána kellene olvasni, nyilván olyanokat kellene meginterjúvolni, akik már hosszabb időn át használják a házi fogkrémet, meg a fogorvosukat. :) Nyilván nem toxikus sem az étkezési szódabikarbóna, sem a használt olajak, amelyek szintén étkezési célokra vannak árulva, az illóolaj nekem kérdéses, főleg a mennyisége, mert az irritálhat. Ami még eszembe jut, hogy mennyire karcolja a szódabikarbóna a fogzománcot, de mondjuk a bolti fogkrémben is van valami abrazív cucc, tehát egy minimálisan az is karcol (van, ahol ha valamit polírozni kell, utolsó lépésben fogkrémet használnak).

2020. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

Aha, és hol van belőle a többi hatóanyag?

[link]


Az addig rendben van, hogy tesz bele szódabikarbónát, ami fehéríti a fogakat, de nagyjából itt megáll a történet. Egy rendes fogkrémben van fluroid a szuvasodás ellen, nyálátalakító adalékok, hogy ne kövesedjen le a fognyak, stb.

2020. dec. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is szódabikarbóna mosom a fogamat lassan 3 éve. Azóta nem vérzik az ínyem.
2020. dec. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt a receptet használom, mint a videóban, csak feltuningolom egy kevés 3%-os hidrogén peroxiddal. Zseniális.
2020. dec. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!