Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után normális ez az...

Foghúzás után normális ez az érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kedden műtéti úton eltavolitottak a bal felső 4es fogam. Elég nagyot vágtak és 2 részben nehezen jött ki a fog. A húzás után is nagyon fájt a helye. Tegnap már jobb volt, de ma ahogy felkeltem az ágyból reggel azota lüktet, zsibbad folyamatosan a seb is és a mellette lévő két fogam is. Ez még normális folyamat? Vagy már nem szabadna ilyet ereznem? A fog helyet nem látom mert a varratok eltakarjak, de az inyemen a varratok enyhén ki vannak feheredve, mintha lepedekes lenne, vagyis nem a varrat hanem az inyem.

Csak kellemetlen ez a folyamatos zsibbadás lüktetes érzés, és félek hogy gond lehet. Köszönöm



2020. dec. 10. 06:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mondták el, hogy tisztítani is kell a sebet? Az, hogy lepedékes, az baj, mert elfertőződhet. Nagyon óvatosan, puha sörtéjű fogkefével, a fogkrém habjával át kell törölgetni. Tisztítsd meg, hátha még nem késő.
2020. dec. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia. De, természetesen elmondtak hogy óvatosan tisztítani kell, és ezt meg is tettem, de ez a fehér valami nem jön le az inyemrol mint a lepedék. Óvatosan tisztitom és a többi fogam normálisan mosom nem piszkalom a sebet. Nem csúnya, nem vörös nem látom hogy be lenne gyulladva, csak folyamatosan lüktet. És ezért írtam ki a kérdést hogy esetleg ez normális e.

Köszönöm

2020. dec. 10. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, szerintem nem normális, azért írtam. Nekem sajnos több fogamat is távolították el, altatásban, műtétileg. De sosem fájt, zsibbadt és lüktetett mint neked. Amikor varratszedésen a doki meglátta, hogy a varratok fehérek, nagyon lecseszett, hogy nem tisztítottam rendesen, és szerencsém volt, hogy nem fertőződött el. Hiába mondtam neki, hogy istibizti mosom a fog helyét, azt mondta, ha rendesen mosnám, akkor nem lehetne fehér. :( Szerintem hívd fel az orvosod. Jobbulást.
2020. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm a segítséged.

A luktetesen kívül más panaszom meg nincs, csak természetesen a seb érzékeny.

Azt a fehér vmit próbáltam megmosni de ahogy látom nem is a varraton van hanem mintha a vágás helye lenne korábbi piros helyett enyhén fehéres. Viszont akármit csinálok sehogy nem jön le. Holnap hívom a dokit, persze ha rosszabb lenne hamarabb is. Köszönöm a segítséged, figyelek a további tünetekre.

2020. dec. 10. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!