Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért szineződik el a nyálam?

Seepe kérdése:

Miért szineződik el a nyálam?

Figyelt kérdés

Vashiányos vagyok, az orvos pedig felírt 9 hónapra vastablettát. Augusztusban elkezdtem szedni, és ugye miután elrágom akkor vörös-barna színe lesz a nyelvemnek és a nyálamnak. Utoljára rendszeresen csak szeptemberben szedtem, azóta kicsit felhagytam vele, mert lusta vagyok.

Azóta mindig amilyen színűt eszek, vagy iszok, olyan lesz a nyálam színe. Iceteánál barna, rántotthúsnál narancssárgás, stb. Lehet fontos információ lehet, hogy dohányzom, de nem azért írok kérdést, hogy olyan válasz legyen, hogy fiatalkorban, vagy úgy alapból, nem kellene dohányozni.

Kb. 10 percig van jelen az, hogy más színe van a nyálamnak, de a nyelvem, vagy bármi más ami a saját szememmel látható lenne, nem szineződik el.

Nem tartottam nagyobb problémának, hogy elmenjek vele orvoshoz, de már elkezdett zavarni.

A barátaimnál ez nincs jelen, senkinél, ezért inkább arra lennék kíváncsi, hogy mitől lehet, komoly probléma-e, vagy csak a vashiány, vagy az ahhoz hasonló hiány okozhatja.

16/f



#dohányzás #egészség #vashiány #elszíneződött nyál
2020. dec. 12. 13:02
 1/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Tôbb minden utalhat a nyàl elszinezôdése! A nyàlkahàrtyàk szine és konzisztenciàja a kôvetkezô gyakori okok miatt vàlltozhat; krònikus betegségben paranasalis sinusok sinusitis,fertôzô betegség gombàs candidiasis kôvetkeztében; mandulàt befolyàsolò betegségek, sérûlt inyszôvet kôvetkeztében, a gyomor és bél traktus betegségeivel, ennek eredménye képp hormonàlis hàttér megvàltozàsa, dohànyzàs kôvetkeztében, allergiàs reakciò, gyògyszerek hosszù tàvù hasznàlata, diabetes.
2020. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még sosem néztem. Ne nézegesd!
2020. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
El kell rágni a tablettát? Nem szabad egyszerre lenyelni?
2022. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!