Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Implantátum beültetés utáni...

Implantátum beültetés utáni "idegen" érzés mikor múlik el?

Figyelt kérdés

10 napos még csak. A csavar teteje látszik ki az inyemből. Komoly fájdalmaim már nincsenek, de valami fura, bosszantó "idegentest" érzés van helyette, ami az őrületbe kerget. 🙈

Nehezen tudom bármihez is hasonlítani. Mint amikor szálka megy az ujjadba, és mivel tudod hogy nem odavaló, folymatosan ki akarod piszkálni 😅. Lehet hogy rossz hasonlat, de nehéz leirni az érzést. Folyton ott jár a nyelvem és késztetést érzek hogy piszkáljam, mert feszít, nyom, és mégis csak idegen dolog.

Ez mindenkinél ilyen? Túlparázom, vagy gond lehet vele? 🤔 El fog múlni?



2020. dec. 16. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem ilyet
2020. dec. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fájdalom és/vagy duzzanat kB hány napig volt nálad?
2020. dec. 16. 21:12
 3/13 anonim ***** válasza:
1 talan. Az alsonal szo szerint semmit se ereztem az erzestelenitő elmulasa utan se. Mintha semmit se csinaltak volna. A felso az volt kicsit gazabb , de az se volt veszes. Ott inkabb az inyem volt erzekeny.
2020. dec. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem csak alsó van, nagyőrlő helyén. 5 napig fájt kegyetlenül. Még most is duzzadt picit az inyem de most már csak ez a fura zavaró érzés van meg.
2020. dec. 17. 04:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem 11 beültetés után iszonyatos fájdalom volt és úgy néztem ki mint egy pocok, gyakorlatilag igazi kínszenvedés. Most nem fájnak már rajta van a korona, de nem kezdenék bele újra.... Ilyen idegentest érzésem csak annál volt talán amit cseréltek de, ha minden ok akkor ennek el kell múlnia szerintem....
2021. febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szerencsére elmúlt. :)

11-etki se bírtam volna. Minden elismerésem. Alul fölül egyszerre tették be? Vagy hogyan lett ilyen sok?

2021. febr. 2. 14:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, egy alkalom volt és után még volt egy csere és egy kiesett végül, így 10 marad meg, de ha tudom mivel jár és, hogy már soha nem ehetek nyugodtan bele sem kezdek...
2021. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miaz hogy mar sose ehetsz nyugodtan?
2021. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Erre én is kíváncsi vagyok miért nem ehetsz nyugodtan. Még csak a csavar van bent, de nem okoz semmi kellemetlenséget. Ha rajta lesz a fog is, akkor ez rossz irányba változik?!
2021. febr. 5. 19:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem 10 implantátumom van és olyan kínokat éltem át amit senkinek nem kívánok. A többi fogam vagy le van csiszolva vagy ki lett húzva.... Ez teljesen más mintha egy-kettő fogról lenne szó.

Azt gondolom az még kibírható, de így nekem egy saját sem maradt és a hídak már nem olyanok mint az igazi. Szóval, mivel 3 hónapra fel lett rakva az egész és közben több helyen az ínyem teljesen visszahúzódott elég érdekes a helyzet.

Nem látszik de én érzem illetve láttam, így nem terhelem és mivel az étel a fogak alá kerülhet az esetemben így elég durva a dolog, de már megszoktam a pépesebb ételeket. A fentiek miatt pedig nem kockáztathatom, hogy esetleg begyullad, így marad a nagy elővigyázzatosság.

Ebben engem már nem ingat meg senki, majd ha átélte ... :)

2021. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!