Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfogat szoktak tömni?

Bölcsességfogat szoktak tömni?

Figyelt kérdés

Októberben húzták ki a jobb hátsó fogamat a bölcsességfog elöl (annyira tömött volt hogy már menthetetlen volt).

Most viszont az amellett lévő bölcsességfogam is rettenetesen fáj és lyukas.


De ha most ezt is ki húzzák, akkor a jobb oldalán emiatt a - 2 fog miatt szinte fogatlan lesz alul :(

És akkor hogy fogok így ott rágni, meg milyen lesz már az így? :(


23l


2020. dec. 22. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán fogsz tudni rágni, látszani sem fog. Nekem is így van, a bölcsességfogam eltörte a mellette lévő fogat, ahogy nem volt helye nőni.

Ha begyógyult, lehet a helyére implantot tenni, hogy mégis legyen ott fogad, ha zavar, nekem doki ajánlotta is, mert nem szerencsés az a nagy hely, elmozdulhat a többi fog, és akkor könnyebben szuvasodnak. De ez drága mulatság, úgyhogy egyelőre én ezt elengedtem.


Ellenben a hiányzó fogak nem zavarnak a világon semmiben, tudok enni rendesen.

2020. dec. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De jó, köszönöm, hogy írtál.


Csak attól félek, hogy ha a jobb oldalon nem lesz fogam, akkor a balt fogom terhelni, és ott esetleg majd jobban megfajdul az állkapocs izuletem (így is sokszor fájnak)


Hány éves vagy egyébként?

2020. dec. 22. 10:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Most 30, de a duplafogvesztésem már pár éves sztori. :) 25-26 körül talán?

Én minden bölcsességfoggal megszenvedtem, mert nem volt helyük nőni. Kettőt egyszerre kiszedtek 22 éves korom körül, egy picit kibújtat meghagytak, hogy "hátha ki tud nőni rendesen". Na, ennek lett az eredménye pár év alatt az, hogy annyira nőtt, hogy megroppant, és eltörte az előtte lévő fogat is...


Nem érzek egyébként különbséget, hogy jobban rágnék a másik oldalt. Nyilván műtét után az első hetekben-hónapokban igen, amíg el nem kezdett feltöltődni ott a lyuk, mert hiába volt gyógyult, zavart, hogy belemegy az étel. De aztán ez elmúlt, meg hozzá is szokik az ember. :)

2020. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem bal fent hiányzik egy bölcsesség fog és egy orlo fog. Fura volt eleinte hogy hátul csak 3 fog maradt a 2 húzott között de nem rosszabb rágni mint eddig 😊
2020. dec. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!