Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éppen ettem, véletlen ráharapt...

Éppen ettem, véletlen ráharaptam a villára és a bal, felső, középső fogam aljából letört egy kis darab. Nem fáj csak kellemetlen és nagyon aggódok hogy tovább törik és komoly baja lesz. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán most a vírus miatt van fogászat? Természetesen hétfőn felhívom a fogorvosom, de eléggé meg vagyoj ijedve.
2021. jan. 2. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
nekem egyszer az egész teteje letört az egyik első fogamnak, ez pár évtizede, a fogam ugyanúgy megvan. egy darabig utána érzékeny volt.
2021. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van fogászat. Nem lesz komoly baja, majd visszaépíti az orvos, óvatosan egyél addig. Nem gyökérkezelt fog? Azok törékenyek.
2021. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, 20 éves vagyok és hála istennek egyébként nincs baj a fogaimmal de ez most eléggé megijesztett.
2021. jan. 2. 13:40
 4/8 anonim ***** válasza:
Megvan a darab? Mert vissza tudjak ragasztani
2021. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nincs meg. Eleinte észre sem vettem, csak egy idő után éreztem hogy valami furcsa ott a fogamnál, megneztem a tükörben és látszott.


Egyébként nagyon pici, távolabbról más észre se venné de én nyilván látom.

2021. jan. 2. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Anélkül is ki lehet egészíteni, de ha nem látszik, akkor nem is olyan fontos, majd az orvos megmondja. Nekem már évtizedek óta van egy ilyen 1-2 mm-nyit letört fogam, semmi baja nincs, aki nem tudja, nem látja.
2021. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát azért nem szeretném ha így maradna. Egyrészt érdes és zavar másrészt félek hogy tovább törik, ha elvekonyodott ott.
2021. jan. 2. 15:42
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Az érdes részből lehet, lecsiszolnak, hogy ne legyen érdes. De nem kell félni, nem műköszörűs géppel szokták ezt, hanem van ilyen kis gumi, amit rátesznek a forgó részre és azt érintik a foghoz.

Ha fiú vagy, belefér egy ilyen "szépséghiba", talán lányként is, bár lányok kényesebbek a külsejükre.

Én úgy tudom, ha kipótolják a hiányzó részt, azzal vigyázni kell, és például harapni is óvatosabban kell, és pl. almát nem célszerű harapni, mert az keményebb. Talán picit még le kell szedni a fogból, ha ki akarod pótoltatni, hogy meg tudjon benne feküdni az anyag, de nem biztos, majd a doki biztos elmondja a lehetőségeket.

2021. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!