Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor érdemes fogbeépítést...

Mikor érdemes fogbeépítést csináltatni?

Figyelt kérdés
Bármennyit be tudnak ültetni és bárhová?

#implantátum #fog #műtét #szájsebészet #fogbeépítés #beépített fog
2021. jan. 3. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes ha

- 1-2 fogat akarsz pótolni de nem akarsz hidat csináltatni

- sorvégi fog pótlása esetén

- ha teljes fogsort csináltatnál de rögzített megoldást szeretnél.


Teljes fogsor esetén 4-6 implantátum is beültetésre kerülhet egyszerre.


Hogy beültethető-e neked azt az orvos mondja meg. Vannak ellenjavallatok pl. Ínysorvadás, vagy néhány krónikus betegség, de nem tudnám őket felsorolni. Nem jegyeztem meg mert engem nem érint. Rossz szájhigiénia és dohányzás is kérdésessé teszi a beavatkozás sikerességét.


Ami fontos még az a rendelkezésre álló csont mennyisége. Ha kevés a csont, akkor pótolni kell. Kevés attól lehet hogy ha már évekkel ezelőtt húzták a fogad és olyankor elkezd a csont fogyni a helyén. Vagy ha foghúzás közben sérült a csont. De ez nagyon egyéni dolog.


Egyébként már majdnem mindent meg tudnak oldani, a doki majd elmondja mik a lehetőségeid.

2021. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tervezem, csak érdekel a téma. Köszi a választ!
2021. jan. 3. 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
OK, ha van még kérdésed írj, hátha tudok válaszolni. Bár nem vagyok orvos, csak pár hete csináltattam implantátumot. Így alaposan utána néztem és a doki is sok mindent elmondott.
2021. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!