Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás vagy újra fogkorona?

Foghúzás vagy újra fogkorona?

Figyelt kérdés

Van egy fogam, ami amióta az eszem tudom fáj (persze nem egyfolytában, csak vannak időszakok) Most ezen van egy korona, de már iszonyatosan fáj a fogam alatta, szóval azon gondolkozom, hogy megéri-e kihúzatni? Szerintem ez már sosem fog elmúlni, kis koromban is mindig fájt, de nem látszódott külsőleg semmi. Több antibiotikum kúrát is végig csinaltam (amitóta rajta van a korona), de sajnos egyik sem volt hatásos.


Most újra megröntgenezték és elvileg be van gyulladva. Mindenképp megakarják menteni ezt a fogam, de én nem akarok többet szenvedni vele. Ti mit csinalnátok?


Ha kihúzzák, hallottam, hogy van lehetőség fog hídra, de akkor meg le kell csiszolni a két jó fogamat, hát nem tudom. Implantátumot meg nem szeretnék főleg az ára miatt. (Egyelőre, talán később felnőtt koromban, mikor megtudom rá kereseni a pénzt)


Ja, vagy csináltassak egy új koronát? Csak ugye ez már ésszerűtlennek hangzik, ha először nem jött be, akkor utána sem fog gondolom.


Köszönöm előre is a válaszokat/segítéget!



2021. jan. 5. 23:07
 1/8 A kérdező kommentje:
A "meg akarják menteni" alatt azt értem, hogy gyökérkezelni akarják, de az a baj, hogy én nem bízok abban, ráadásul akkor a fog is elhal, akkor már inkább kihúzatom és tuti nem fog fájni többet és a gyulladás is tutira elmúlik alóla.
2021. jan. 5. 23:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Foghuzasra szavazok, soha tobbet nem lesz gondod vele
2021. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Erről jut eszembe, lehetett volna itt csinálni egy szavazást. Mostmár mindegy.


Köszönöm! Egyetértek. De még szívesen fogadok véleményeket.

2021. jan. 5. 23:26
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdés: miért fáj a fogad gyerekkorod óta? Rossz helyen van? Rosszul nőtt? valami oka biztos van, azt kéne tudni, és hozzáértő fogorvossal megbeszélni. Beszéld meg a fogorvosoddal, hogy kétségeid vannak, hogy jó lesz-e egyáltalán valaha a fogad, és kérd ki a véleményét, hogy miért lehet érdemes megmenteni!

Ha kihúzatod, akkor elvileg rövid időn belül pótolni kellene valahogy, mert állítólag nem tesz jórt a mellette lévő fogaknak. Ép fogakat lecsiszolni se jó, a korona is pénzbe kerül, pláne 3 fogra.


Kicsit abszúrd, hogy kiskorodban is mindig fájt, hiszen kiskorodban még tejfog volt ott. Vagy az előtte levő tejfog is fájt? Ha a maradandó fog fájt, mikor kezdett fájni?


Azért ezeket a részletkérdéseket jó lenne rendesen átbeszélni fogorvossal.


Begyulladni sem gyullad be csak úgy magától.


A gyökérkezelés pedig kifejezetten jót tehet.


Meg kell becsülni amíg megmenthető egy fog

2021. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, én olyan fiatalon mint amilyen te vagy, tuti hogy nem húzatnám ki a fogam, főleg ha meg lehet menteni.
2021. jan. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Hát a tejfogam nem hiszem, hogy fájt. Arra nem emlékszem.
2021. jan. 6. 07:12
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért fáj, de nem nő rosszul. Már négy fogorvosnál voltam (3 magán) és ennek következményeként lent egy fogkoronám. Csak hogy ez sem jó.
2021. jan. 6. 07:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen fogam, állandóan begyulladt, sokszor kellett antibiotikumot szednem, fogínyt kezelni, végül tavaly egy másik fogorvos kihúzta, tiszta pudva volt a gyökere, fekete, örültem, hogy megszabadultam tőle.
2021. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!