Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájhat e így fog, hogy közbe...

Fájhat e így fog, hogy közbe nem látnak semmit? Bölcsességfog?!

Figyelt kérdés

Sajnos azt érzem, h felül hátul a bal oldalon a 7es vagy a 8as (ugye a 8-as a bölcsességfogam) fáj. Ma elpanaszoltam a fogorvosnak, h azt érzem hátul fáj. Hol elviselhetősen, hol arra kelek fel, és az arcüregem is fáj.

Tudni kell, h abban a "szerencsés" helyzetben vagyok, h annak idején sajnoa ki kellett húzni a 6-os fogam, így a bölcsességfogam, gond nélkül azon az oldalon le/kinött, majd szépen betolta majdnem már a 7est a 6-os helyére. Azaz gond nélkül kivan nőve a bölcsesség fogam, vígan elfér. Én mégis azt érzem felül fáj a fogam.

Ma történt panoráma rtg is. A fogorvos nem lát semmit. Nem látná, h lyukas lenne a fogam, a böpcsesség fogam vgy a mellette lévő 7-es fogam. Indokoltnak sem látja kiszedetni a bölcsesség fogam.

Komolyan kérdezem, ha esetleg olvasná ezt egy fogorvos... Létezik, h nem látnak semmit, én mégis vmiért a felső résznél érzek fogfájdalmat?! Nem vagyok hülye, és hisztis sem. Valóban érzem. Nem vagyok megfázva sem, ugyh az arcüregem se fájhat ezért sem.



2021. jan. 7. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
persze hogy fájni fog, ha nyomja a többi fogat
2021. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most lehet én vagyok a buta, de hogyan nyomná, ha teljesen le vagy kivan nőve. Amit feljebb írtam. Úgy képzeld el az én bölcsesség fogam, mint a sajátodat hátul... Szóval sorba vannak a fogaim, és mivel nekem hiányzott pont felül ugyanazon az oldalon egy fogam, így a bölcsesség fogamnak volt helye lenőni.. Szóval nem az van, h torlodás van, mivel a hianyzo fogam miatt, mégbez se alakult ki. Pont amiatt nőtt ki és van helye a bölcsességfogambak, mert hiányzott azon az oldalon egy fogam. Így a bölcsi fogam épp betolta az előtte lévő fogamat a hianyzo lyukhoz. Nemtudom h érted e?! Szóval tök szabályosan vannak egymás mellett a fogaim, nem lyukas egyik sem, fogorvos nem lát semmit a panoráma röntgenen, még is fájdalmat érzek. Nemtudom hova menjek pl másod szakvéleményért Budapesten belül?! Hisz jó fogorvosom van, de csak én érzem, h valami nem stimmel, még ha nem is lát semmit. Magánra nincs pénzem.
2021. jan. 7. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
a vizsgálat sokszor felületes.. illetve a fog egy érdekes dolog.. a kutya, ló fogán egyből látod, hogy gáz van... olyan góc is lehet, ami oda sugárzik ki.. ilyenkor szokás vérkép, stb.. aztán tovább vizsgálódni.. A doki .. ezer fogat látott már, és beteget is, mit tv szerelő szétszedett tv-t.... konkrétan nem érzi azt amit te.. amég nem tapasztal objektiv eltérést... mit kezeljen.. ? A hiba, a kiváncsiság , alaposság hiánya.. hogy nem keres további lehetséges okokat.. egy jó fogorvos odáig elmegy, hogy kideríti mellrákod van.. nem ledobja a felelősséget, hogy a foga fehér.. menjen haza.. ez nem orvos.. :-) Gyógyító.. :-) mindegy..
2021. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hmmm... 3as jogos sajnos. Kicsit én is ezt érzem. Meg azt is, h azt hiszi, h esetleg csak hiszti vgy nem bírom a fajdalmat. Pedig aki egyebkent még 5 eve neuropatias fajdalommal is él, annak ha az agyára is megy a fajdalom, de az csak birja... Szóval kicsit sem hiszti. Úgy van vele nem lát semmit, es ennyi. Ezzel letudva. Nemtudom hova mehetnek Tb alapon, de érzem, h baj van. Kicsit el is gondolkoztam, h kiszedessem e az egyebkent tenyleg tökéletesen kinött bölcsi fogam, de ha nincs vele baj, akkor indokolatlan.

Azt is tudom, h kell csinalnom az állkapocs izület tornamat is.. DE ha az állkapocs izuletemmel van a baj, tok mashol faj. Nem belul a fogam. Es nem erre ebredek. Asszem a fogorvosom nem vesz komolyan, ugy gondolja szerintem, h aaah nekem mindig van vmi bakom, es ezzel le is tud. :( elhiheti, h nem en akarom, h mindig legyen velem vmi. Pedig annyira nincs is mindig. Pl halisten mar tök rég voltam beteg. Perig regen nagyon beteges voltam.

2021. jan. 7. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!