Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó, fogfehérítés,...

Fogszabályzó, fogfehérítés, mandulakő eltávolítása egyhelyen?

Figyelt kérdés

Ha mandulaköveim vannak, lehet jobb lenne egy mandula műtét?


Illetve ezeket mind a lehető lególcsóbb módon szeretném letudni.

Valaki írna egy teljes összeget erre a három dologra?



2021. jan. 8. 00:46
 1/5 A kérdező kommentje:

16/f vagyok.

Ha esetleg lenne így kedvezményem valamire.

2021. jan. 8. 00:47
 2/5 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A mandûlakövek viszonylag gyakoriak, de általában egyszerûen kezelhetôk, nem kell mûtèti beavatkozás. Egy szakorvos ambulánsan el tudja távolitani a zavaró mandulaköveket. A mandulakövek kezelèsènek megválasztása függ a kô mèretètôl ès attól, hogy mennyire okoz kellemetlen tûneteket. Ha nincsenek panaszok, akkor orvosi kezelèsre sincs szûksèg. A kisebb kövek sós, meleg vizes gargarilázással, vagy almaecetes, illetve citromleves vizzel törtènô öblögetèssel maguktól is eltávozhatnak. Amennyiben ez nem segit, vagy ha a mandulakövek nagyobb mèretûek, illetve nehezen hozzáfèrhetô helyen alakultak ki ès zavaró tûneteket okoznak. Helyi èrzèstelenitèsben vègzett kisebb beavatkozás válhat szûksègessè. A többször eltávolitott, de ismètelten visszatèrô vagy túl nagy kövek esetèn a mandulák eltávolitása jelenthet megoldást.
2021. jan. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Viszonylag régi a kérdés , de a mandulatasakok és a fogszabájzó is tisztántartható a szájzuhany megfelelő fúvókáival illetve (csak saját felelősségre javaslom) a mandulára helyezett egyhe nyomással el tudom távolítani a friss, nem túl mélyen ülő köveket és ez célszerűbb is.

Azt viszont kétlem hogy egy helyen letudhatod mindhármat és hogy célszerű most jelen esetedben a fogfehérítés. Egy hozzád közeli fogorvost tudsz megkérdezni a fogaidról és egy fül-orr-gégészt a mandulád állapotáról.

2021. jan. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szájzuhany jó ötlet!
2021. jan. 30. 20:19
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es egyébként én a waterpiket használom, de nézz róla sok videót mielőtt ilyesmit veszel mert ez olyan erős nyomást tud csinálni módosítás nélkül, hogy vérezhet tőle a krátered.

Ezért merem csak a nyelvtisztító fejjel használni ilyen célra, de nekem vezeték nélküli van, lehet hogy a nagynak a legalacsonyabb fokozata jobb ilyesmire.

Drága a cucc de nekem megérte, az elektromos fogkefével együtt (a legolcsóbb elemes "Gum" márkájú is jobb a simánál, de a philips sonicare nagyon király).

Ha kinyomod a mandulaköveidet esetleg akkor NAGYON óvatos legyél, a hibád vérzést illetve véraláfutást okozhat a szádban, főleg ha erős a garatreflexed.

2021. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!