Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás előtt nem...

Bölcsességfog húzás előtt nem szükséges antibiotikum?

Figyelt kérdés
Fáj a bal felső bölcsességfogam elmentem ügyeletes orvoshoz mondta hogy ki kell húzni csak aznap nem volt röntgen viszont ilyen oldalasan nőtt ki és amikor fáj akkor a fülem és a halántékom is fáj azt mondta nem kell antibiotikum felesleges terhelni vele a szervezetem de viszont ha már a fülem és a halántékom is fáj nem lehet hogy atterjedt a gyulladás?

2021. jan. 10. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sme kaptam előtte csak utána.
2021. jan. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előtte fölösleges amíg ott a fog bejut a kórokozó megint ,majd húzás után .
2021. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előtte minek?
2021. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%

Előtte azért, hogy lehúzódjon a gyulladás.. gyulladt fog nem fog elérzéstelenedni.. főleg nem a TB-által használt gyér minőségű érzéstelenítőkre.


Én megjártam vele, életem legrosszabb foghúzása volt.

2021. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elötte??? MINEK????
2021. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ki ne húzasd amíg gyulladt, nem hat az érzéstelenítő! Nekem is ez volt a bajom mind a néggyel, mindig éppen azt húzták, amelyik nem volt gyulladt. Se előtte, se utána nem kaptam antibiotikumot, azt mondták, az csak akkor kell, ha a felsőknél beszakad az orrureg.
2021. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért hittem hogy kell előtte mert hogyha már a fülem is fáj meg stb akkor lehet h szetterjedt durva gyulladás vagy az nem lehet??
2021. jan. 10. 11:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy a fülemtől a vállamig, sőt, a fejbőröm is fájt, de ez igazából csak kisugárzik oda. Tantum verde sprayvel fújtam, mikor elmúlt, utána húztuk ki. Foghúzás után meg szintén Tantum verdevel kezeltem, szépen begyógyult minden seb, bár nekem nem kellett vágni.
2021. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem se kell vágni mert kinnt van a fogam csak nem egyenesen hanem ferdén :(
2021. jan. 10. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az egyik bölcsesség fogamnal kellett csak előtte antibiotikum, de az olyan durván gyulladt volt hogy muszáj volt. A többi is gyulladt volt de azoknál nem volt indokolt meg az antibiotikum. Ha nagyon gyulladt érdemes szedni mert nem hat az érzéstelenítő. A gyulladás megszunni nem fog míg a fog bent van, de az antibiotikum lejjebb viszi olyan szintre hogy erzesteleniteni tudják. A fül és fej fájdalom sajnos a bölcsesség fog esetében normális, rengeteg irányba terjed róla a fájdalom. Minél előbb szabadulj meg tőle.
2021. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!