Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggel felkelés után szájszago...

Reggel felkelés után szájszagom van (fogmosás előtt), pedig este fogat mosok lefekvés előtt rendesen (meg persze reggel is)! Ez most normális vagy csak én érzem így, lehet, h nincs is szájszagom?

Figyelt kérdés

Volt barátom pl. nem érezte, de én igen... Lehet, h csak nem akart megbántani... :D Amúgy nincs lyukas fogam (szoktam menni félévente ellenőrzésre), látszatra szép, fehér fogsorom van... Nem értem mitől van ez mégis... Valaki hasonló cipőben?

21/L


2010. aug. 14. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Te melyik bolygón élsz drága??:D:D Mutass olyan ember akinek nincs reggel szájszaga??:D Ez teljesen normális, és aki azt állítja hogy neki nincs az hazudik:D:D
2010. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
xDDD Akkó' jóú! :D :P
2010. aug. 14. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te komolyan nem tudtad eddig, hogy reggel mindekinek szájszaga van?! Egy csomó filmben is van ezzel kapcsolatos jelenet...
2010. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát én még nem láttam ilyen filmet... :$ :D

Amúgy most már megnyugodtam, hogy nincs baj a szájszagommal! xDD

2010. aug. 14. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Este, fogmosás után használsz fogselymet? A nyelvedet rendesen lepucolod?
2010. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen és igen. :)
2010. aug. 29. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fogkefét használsz?

Egy időben közönséges párszáz forintos, az ABC-ben kapható fogkeféket váltogattam és tapasztaltam én is hasonlót.


Mostanában fogorvoshoz kellett mennem és felhívta a figyelmem, hogy "mossam rendesen a fogam". mondtam, hogy mosom én, sőt a fogászat előtt még sokkal jobban, alaposabban megsikáltam mint egyébként szoktam.

Mondta, hogy az íny és a fog tövénél telle van étel maradékkal.


kérdezte, milyen fogkefét használok. mondtam, hogy ilyen-olyan közönségeset. Erre ajánlott egy típust, ami háromezervalahányszázba került de meg kellett venni.

Ez megoldotta a problémát. Azután nem győztem dícsérni, hogy ajánlotta nekem ezt.


A fogkefe neve "Curaprox ultrasoft". különösen finom és hajlékony szálai vannak, ami minden kis rést ki tud tisztítani. Gyógyszertárban kapható. A kefe része vörösesbarnás színű.


Fogmosáskor különös gondot kell fordítani az íny és a fog közötti részre. A kefét mindig az íny felé kell kicsit megdönteni és apró körkörös mozdulatokkal ki kell söpörni az ott ragadt maradékot.


Még a fogak közötti kicsi réseket is jó alaposan át kell mosni, hogy a kefe sörtéi bejussanak és a jókora fogkrém hab segítségével kitisztítsa az ott rekedt maradékot.


Azt gondolom, nem kell mondani, hogy a rágó felületet és a fog minden részét alaposan át kell kefével tisztítani.


Nem szabad kifelejteni a fog íny zúgait és a száj nyálkahártya minden részletét sem. A nyelvet is érdemes áttisztítani a krém habos kefével.


Utána egy-két három jókora öblítés és jobb érzéssel lehet lefeküdni, esetleg a párod mellé.

2013. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!