Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt már, hogy magán fogorvos...

Volt már, hogy magán fogorvos átvágott titeket, elrontotta a munkáját?

Figyelt kérdés

Ugye SZTK-sakat mindenki szidja, lehurrogja. Én magánról is hallottam már rosszat, viszont átlagosan nyilván sokkal jobb minőségű munkát végeznek, nincsenek leterhelve, mint egy sztks, van pénz felszerelésre stb.


Én úgy tekintek a magánorvosokra, mint lényegében üzletemberekre. Nekik csak a pénz a fő szempont véleményem szerint.



2021. jan. 14. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem volt olyan, hogy egy lyukas fogamat betömte magán fogorvos, aztán később, 1-2 év múlva elkezdett fájni az a fogam, és elmentem vele megint hozzá. Megnézte, és elkezdte fikázni a saját munkáját, hogy hát ezt meg ki csinálta... Mondom, hát maga. Aztán nem mondott semmit. A vége az lett, hogy ki kellett húzni azt a fogamat.
2021. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem pont ellenkező tapasztalatom van, olyan magán fogdoki, aki lebeszélt egy beavatkozásról, amit máshol meg ajánlottak, hogy csináltassam meg. Mert szerinte felesleges lett volna. Szóval ha csak a pénzt nézte volna, akkor megcsinálja.
2021. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen volt sajnos.

Gyökérkezeléskor beletörte a tűt a fogamba. Na oké ez megtörténhet. Csakis azért neheztelek rá, mert nem szólt erről. Hagyta hogy egy hónapig szenvedjek, járkáljak vissza hozzá, és fizessek. A végén pedig röntgen nélkül mondta hogy ki kell húzni a fogat. Persze, mert ő tudta mi a baj.

Mivel kezdtem elveszteni a bizalmat, így másik orvoshoz mentem. Csak szörnyűlködött hogy milyen csúnyán bele van törve a tű, és amúgy sincs letömve rendesen.

Ki kellett húzni, de ezt már az új helyen csináltattam.

2021. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3: lett következménye az ügynek a doktor felé? Illetve az ilyen barbárok nevét szerintem írjuk le
2021. jan. 14. 15:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, hogy egy orvos jó-e vagy sem, az nincs összefüggésben, hogy magán vagy "sztk-s". Magán helyre is elmehet akárki dolgozni, különösen ezek a franchise szerű rendelők szeretik beszippantani a frissen végzetteket, és azért egy kezdő mindenhol kezdő, bizonyosan nem tud olyan színvonalat, sebességet és minőséget nyújtani, mint egy tapasztalt valaki. Illetőleg sok sztk-s orvosnak eleve van magánrendelése, mivel sajnos a finanszírozás elég gyér és valójában a magánellátásból kell visszaforgatni a tb-s rendelésbe, hogy ott is lehessen egy elvárt színvonalat tartani. Aki nem forgat vissza, az nem tud annyi magánbeteget sem összeszedni, mivel nem lesz senki sem elégedett a munkájával és nem fogják vinni a jó hírét.


A kettő közötti különbség, és ami miatt jobb híre van a magánnak az: 1. a körzetes orvosnál csapódnak le a problémás betegek, a "hetek óta fáj a fogam, de mostanra lett elegem" kezdetű történetek, amikor a rendelés vége előtt egy órával beesik egyeztetés nélkül, túlórára kényszerítve ezzel az orvost, aki ezért nem kap persze több pénzt és nyilván nem is dicsérik meg, hogy ha hetek óta fájt, akkor miért nem telefonált akkor és miért jött most a rendelés vége előtt, miközben a rendelés végéig eleve végig vannak írva a betegek.

2. Szintúgy a körzetesnél csapódnak le a valóban kellemetlen és fájdalmas esetek, amikor már akkorára van dagadva az illető feje, hogy tiszta torz az egész, lezsibbasztani nem lehet, mert annyira gyulladt ott már minden, de visszajönni nem akar további ülésre, mert ő dolgozik, nem ér ilyesmire rá. Majd egy órával később persze az orvos a kontár szr, mert még egy érzéstelenítőt sem tud beadni.

3. Itt gyakorin is rendszeresen olvasni téves, légből kapott és 99 %-ban alaptalan vádaskodásokat. Például, hogy a körzetes rosszabb minőségű érzéstelenítőt használ: nincs nagyon a piacon olyan, hogy ez jobb az rosszabb, nagyjából 2 félét használ mindenki, mindkettő típus van mindenhol, mivel lidocainra való érzékenység esetén is kell adni valamit a betegnek.

Sokszor írják a rossz felszerelést is: ha ez valóban így van, akkor az önkormányzatnál kell reklamálni, mivel az alapellátásról való gondoskodás az ő feladatuk. De sok esetben nincs így, mivel rengeteg orvos a saját rendelőjében, a saját eszközeivel dolgozik, egyrészről neki is kényelmesebb modern, jó eszközökkel kezelni a beteget (sőt, elsősorban az ő érdeke), másrészről nyilván nincs csere kezelőegysége, meg nincsenek csere műszerek, mikor vált a magánrendelésére.

Tehát alapvetően ez a ki kontár, meg ki nem az, inkább sok-sok félreértés, meg 100ezer évvel ezelőtti élmény miatt kialakult sztereotípia, ami közel sem biztos, hogy igaz. Rengeteg körzetes orvost ismerek, akiknél dömping van a magánrendelésen (és éppen ezért készülnek is vissza adni a körzetet) és ismerek több olyan magánt is, ahol az ember csak a hírnevet fizeti meg, de minőségről, emberségről szó nincs.

2021. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(3-as vagyok) Nem, nem csináltam ügyet belőle. De tény hogy ajánlani nem fogom senkinek. És ismétlem, nem a törött tű miatt, hanem hogy nem szólt róla ott azonnal.

Ha gyökérkezelésre megy az ember, akkor azért benne van a pakliban hogy nem marad meg a fog. Na meg lássuk be, elég sokáig húztam az orvos látogatást, ezért került rossz állapotba a fogam. Szóval én is hibás vagyok ebben, de ő meg abban, hogy nem jelezte azonnal mi történt. Akkor ki is huzhatta volna és akkor nála csináltattam volna az implantátumot. Így most elvesztett engem mint pácienst és azokat a kollégákat is akik a sikeres beavatkozásaim után követtem engem az új orvosomhoz. :)

2021. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van rossz fogorvos, es maganpraxisa is lehet. De nincs osszefuggesben a maganrendelessel. Rossz elmeleteid vannak, raadasul normal esetben kiepul egy pacientura, es ugyanazok evente visszajarnak ellenorzesre, fogkoleszedesre. Plusz a csaladjuk is oda jar.

Igen, voltam mar baromi szar magan fogorvosnal, magannogyogyasznal. Most pedig baromi jo magannogyogyaszhoz es maganfogorvoshoz jarok vissza.

Ha valamin, ezen sosem sporoltam. Se a rakot nem kockaztatom, se fogat nem huzatok ki, vagy tometek be mergezo tomessel.

2021. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Ha nem is mondanám ilyen durván, hogy "átvágott", de igen, a magán is elrontja ugyanúgy és semmivel sincsenek kevésbé leterhelve, mert ők meg a profitot hajtják.


Pesti magánrendelők tele vannak fiatal, nemrég végzett fogorvos-lányokkal, sehogy sem lehet őket elkerülni, ha csak "random" kérsz valahova időpontot és nem konkrét orvoshoz. Nagyon aranyosak, de sajnos messze nem 100%-os a minőség, igaz, elég problémásak a fogaim. SZTK-snál csak iskolás koromban voltam, ami már jópár éve volt, így nem sok emlékem van róla, de szerintem a magán egyetlen előnye, hogy hamarabb kapsz időpontot. Nem mellesleg érdekes módon én pont azt tapasztalom, hogy a magánban is már legszívesebben szabadulnának tőlem egy hosszabb, többszázezer Ft.-os kezelés után, pedig időpontban mindig rugalmas voltam, látták, hogy pénz is van, és simán rám lehetne tukmálni még implantátumot és egyéb nyalánkságokat.

2021. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem még eggyel se volt gondom. Max annyi hogy volt egy aki nagyon durva volt. Mindig fájt, egyszer vérző szájjal mentem haza.
2022. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!