Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Öt fogam X ezerbe fog kerülni,...

Öt fogam X ezerbe fog kerülni,ilyenkor mi az illemszabály,a fogorvos munkája előtt odaadni a pénzt vagy amikor már készen van a fogam?

Figyelt kérdés

Ezt illik megkérdezni vagy ez egyértelmű?

A bal felső fogaim el vannak rohadva.

Azt mondta hogy itt 5 új fognak kell lennie,egyébként egyre rosszabb lesz.

Mindig egyesével fog haladni vagy amit ki lehet,azt kihúzza,a többit leköszörüli?.

Tudtok erről valamit a fizetés mellett?


Hálás lennék a válaszokért.



2021. jan. 15. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

𝑴𝒂𝒈𝒂𝒏 𝒐𝒓𝒗𝒐𝒔?

𝑯𝒂𝒕 𝒏𝒆𝒎 𝒊𝒍𝒍𝒊𝒌 𝒂𝒅𝒏𝒊 𝒏𝒆𝒌𝒊 𝒎𝒆𝒓𝒕 𝒆𝒛 𝒂 𝒎𝒖𝒏𝒌𝒂𝒋𝒂 𝒆𝒔 𝒇𝒐𝒈𝒐𝒓𝒗𝒐𝒔𝒏𝒂𝒌 𝒏𝒆𝒎 𝒔𝒛𝒐𝒌𝒂𝒔 𝒂𝒅𝒏𝒊 𝒑𝒆𝒏𝒛𝒕.

𝒏𝒆𝒎 𝒍𝒆𝒔𝒛 𝒆𝒈𝒚 𝒌𝒆𝒍𝒍𝒆𝒎𝒆𝒔 𝒆𝒓𝒛𝒆𝒔 𝒏𝒆𝒌𝒆𝒅 𝒎𝒂𝒋𝒅 𝒅𝒆 𝒌𝒊𝒕𝒂

𝒓𝒕𝒂𝒔𝒕 𝒏𝒆𝒌𝒆𝒅 𝒆𝒔 𝒋𝒐𝒃𝒃𝒖𝒍𝒂𝒔𝒕 𝒈𝒚𝒐𝒈𝒚𝒖𝒍𝒂𝒔𝒕

2021. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem hála pénzre gondoltam ,hogy az öt fogamat 120 ezerért rakja rendbe ,csak annyit szeretnék tudni hogy a kezelés előtt kell ezt odaadni vagy utána illik a 120 ezret odaadni.

1 fog: 24 ezer ft.-ez nekem reális.

Nos így mit gondolsz?

2021. jan. 15. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:
az én orvosom utólag kérte
2021. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
tehát azt szeretnéd megtudni, hogy az 5 fog után egyben fizesd-e ki a teljes összeget, vagy mindegyik fog után egyesével? én az utóbbit csináltam, mikor jártam rendbehozatni a fogaimat. Tudta a fogorvos, hogy jövök, mégsem a teljes összeget fizettem ki egyben, neki is és nekem is jobb volt egyesével, szerintem te is igy csináld, de te tudod.
2021. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindig az aktuális kezelés után szokás fizetni az éppen elvégzett munkáért.
2021. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is az aktuális kezelés után fizettem.
2021. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az elkészült munkáért kell fizetni. Jobb helyen van adminisztrációs asszisztens és miután kijöttél a rendelőből ő mondja, hogy mennyit kell leperkálni.
2021. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fogorvos vagyok.

Mi úgy szoktuk, hogy mindig az adott munkafázis befejeztével kérjük el az összeget.

Tehát ha ilyen komplexebb a kezelési terv, akkor több részletben történik a fizetés. Húzás után, tömés után, befejezett gyökérkezelés után (hiszen ez általában több ülést jelent), majd végül a pótlás átadása után is fizeti az előre egyeztetett összeget.

De lehet, hogy ezt rendelője válogatja. Szerintem nyugodtan kérdezz rá a legközelebi alkalommal, hogy akkor most mennyivel tartozol, és legfeljebb azt mondják, hogy majd a végén egyben elég fizetned. De bátran kérdezz rá, hogy mi mennyibe fog kerülni, mire a végére értek, jó, ha az elején megvan egy árajánlat, legyél vele tisztában, miért mennyit fizetsz.

2021. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben,nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat mindenkinek!
2021. jan. 16. 09:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik, hogy neked mikor illik fizetni. A fogorvos (vagy ha nem nála kell fizetni, akkor a recepciós) dolga, hogy elkérje a pénzt. Általában a kezelés végén szokták. Fogpótlásoknál (ami általában több alkalom, mire elkészül) pedig szoktak előleget kérni az első alkalom során.
2021. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!