Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Parodontax vagy Curaprox...

Parodontax vagy Curaprox fogkefe puhább?

Figyelt kérdés

Nekem eddig csak a nagyon puha fogkefék váltak be.

Több fogkefét próbáltam az évek alatt de nekem eddig a Parodontax meg a Curaprox fogkeféje tűnt a legpuhábbnak. Csak nem tudom eldönteni melyik a legpuhább? Nekem valahogy a Parodontax puhább. Vagy esetleg ismertek ilyen puha fogkefét még? Amúgy Paradontax vagy Parodontax, csak mert én valahogy az elsőre emlékszem és most parodontaxot látok :D...?



2021. jan. 15. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, az feltűnt hogy a fogkeféknek típusa létezik: soft (puha), a medium (közepes) és a hard (kemény). Ez fontosabb mint a márka ... :-)
2021. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Alapesetben a medium fogkefe a javallt, ez alkalmas a leginkább a plakk eltávolítására. Vagy milyen okból használsz puhát? Ezeket általában extrémebb esetekben, esetleg parodontológiai műtétek után ajánljuk.


ParOdontax ;)

2021. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik extra soft is... De igazából softok közül az érződik puhábbnak, amelyiknek a sörtéi ritkábbak. A túl ritka sörte viszont pont kerülendő, mert nem tisztít jól.
2021. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

MERIDOL markából a türkiz-fehér! Annak még gumírozott is a feje, ha véletlen megütnéd vele a fogad.


Am szerintem a puhább és vekonyabb végű kefe jobb, mint a közepes.

2021. jan. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a meridol nem nagyon jött be :(
2021. jan. 16. 09:18
 6/7 anonim válasza:
Pár hetes sztori : gondoltam lecserélem a paradontax fogkefém , kiprobáltam signalból mediumot annyira felsértete a fogínyem begyulladt és fájt szinte az összes fogam... Nem kérdés , hogy mire tértem vissza
2021. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2


A medium fogkefék közt is van különbség. Némelyik olyan, mint egy drótkefe.

A plakk egy vékony, puha film a fog felszínén, ezt mechanikai hatás (dörzsölés simán eltávolítja), ehhez puha fogkefe is bőven elég. A puha jobb, mert ugyanúgy eltávolítja a plakkot, lepedéket, de nem sérti az ínyt, fogzománcot.


#3

A legpuhább pont a legsűrűbb sörtéjű Curaprox fogkefe. A sörte vastagságától és anyagától függ, hogy mennyire érződik puhának.

2021. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!