Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak hogy ne féljek...

Mit csináljak hogy ne féljek a fogorvostól?? :s

Figyelt kérdés

Nagyon rosszak a fogaim (1 letört 1 nagyom lyukas meg még pár lyukas)


És csütörtökön megyek fogorvoshoz, és az az igazság hogy várom is kicsit mert nagyon jó lenne ha normális fogaim lennének de parázok is xd

Ezzel mit tudok kezdeni? Xd



2021. jan. 18. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Attól félsz mit gondol majd rólad meg a fogadról?

Emiatt ne félj, ha mindenkinek tökéletes foga lenne, neki nem lenne munkája.

Ráadásul az sem mérvadó, hogy rossz a fogad, lehet mindennap mosod, ha ezt örökölted.

2021. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát igen,attól :s meg hogy azt mondja hogy 'ez nem menthető'


Igazából nem tudom miért van ez, mert 10 éves koromig kb tökéletes fogaim voltak, aztán egy kilyukadt és onnantól csak romlanak :/


Köszönöm a válaszod😁

2021. jan. 18. 17:35
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Az ítélkezésnek nincs helye a rendelőben. Ha megalázónak érzed a szituációt, ne ragadj le ott, keress egy szimpatikusabb helyet.


Manapság nem divat, hogy 'egyből húzzuk ki', a fogmentés az elsődleges. Ennek ellenére van az a szituáció, amikor csak ez lehet megoldás. Ha nem egyértelmű, mit lehet kezdeni egy foggal, kérnek röntgent, tovább mérlegelnek.


Bátorság! A saját érdeked is! :)

2021. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

1. Férfi fogorvost keress, a nők szadisták (ebben a beosztásban kifejezetten: húzzák-vonják a kezelést; férfitól jobban el lehet viselni a fájdalmat is)


2. Igyál meg egy deci pályinkát. Az érzéstelenítő is jobban hat (én úgy jártam, hogy doki - természetesen nőt fogtam ki akkor - két tűvel nyomott bele a ínyembe, de még így is megszenvedtem a tömést... aztán kijöttem a rendelőből és rögtön úgy elérzéstelenedett a fél arcom, hogy szabályosan lógott egész nap)

2021. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

4-es vagyok, férfi amúgy.


Tehát az egyeshez: a férfi orvos partnerként néz rád, legalább is nekem ez a tapasztalatom és így azért a fájdalom is másabb...


A kettesnél pedig pont az a lényeg, hogy ha annyira be van az ember pánikolva, akkor még az érzéstelenítő sem hat, ez tuti!

2021. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát de én fiatal lány vagyok xD
2021. jan. 18. 18:26
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Én már idős is vagyok, de gyerekkorom óta ilyen beszari, számomra a fogorvos szinte mindig felért egy kivégzéssel. Aztán amikor találtam egy tenyeres-talpas, jókedélyű fogorvosnőt, aki gyökérkezelte vagy 10 fogamat a protézis előtt, akkor valahogy lenyugodtam, hogy jó kezekben vagyok.
2021. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Arrra azert keszulj fel, hogy a letort jo esellyel ndn menthető.
2021. jan. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

..Rosszul tudtam, holnap megyünk:'D


Jeeee..😅😅

2021. jan. 19. 17:56
 10/15 anonim ***** válasza:
ne izgulj, túl leszel rajta :)
2021. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!