Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az sztk-s fogászat ingyenes?

Az sztk-s fogászat ingyenes?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy vannak bizonyos dolgok, amikért fizetni kell, én úgy emlékszem, egyszer fizettem életemben, úgy rémlik, akkora tömés volt már a fogamban, hogy kvázi fel kellett építeni a fog 2 oldalát, hogy ott maradjon a tömés.

Néhány éve költöztem Budapestre, továbbra is a régi orvosomhoz járok, viszont az utóbbi időben több emberrel is szóba került, és mind kb lehülyézett, hogy én miért nem tudom, hogy az sztk-s fogászaton mindenért fizetni kell. Volt, aki fogkőleszedésért fizetett nemrég, más tömésért. Nekem legalább 6 fogam van gyökérkezelve, nem hitték el, hogy ingyen volt.

Én tudok valamit rosszul?


2021. jan. 23. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
A foghuzas igen, az osszes tobbiert fizetni kell.
2021. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
A gyökérkezelés ingyen van. Csak a pótfogakért és a hídért kell fizetni asszem.
2021. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fogmegtarto kezelések ingyenesek. Tehát pl a tömés, gyökérkezelés.
2021. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De akkor honnan veszi az egyes a válaszát és miért fizetett a kolléganőm fogkőleszedésért? Arra gondolok, hogy talán olyan rendelőben volt, ahol sztk-s rendelés is van, de x időszakban ugyanaz az orvos magánban is dolgozik ott. De akkor meg nem tudja valaki, hogy nem magánba megy, és kifizet 10 ezret, amit még olcsónak is talál, hiszen az anyósa (szintén sztk-ban?) 14 ezret fizet?
2021. jan. 23. 18:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt le van írva minden: [link]
2021. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi nem ingyenes, csak valamit támogat a TB
2021. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy az egyes válaszolónak mi érdeke van abban, hogy szánt szándékkal félrevezeti a kérdezőt, de nem először látom, hogy ezt írogatja, miközben körzetes fogorvosként n+1x megírtam már, hogy mi minden tb finanszírozott. Az 5-ös válaszoló linkjében elérhető minden információ, de röviden tömören összefoglalva: minden fogmegtartó kezelés (akármilyen tömés, beleértve az esztétikus töméseket, gyökérkezelések, fogkőlevétel), foghúzás, receptek, ínyt érintő problémák terápiái, szűrés nyilván. Lényegében a fogpótlások azok, amelyekért fizetni kell. Aki ennek ellenkezőjét állítja, mert neki fizetni kellett mondjuk fogkőlevételért, ott 3 probléma állhatott fenn:

1. átverték (amit nem nehéz, például egy ilyen egyes válaszolóhoz hasonló versenyző esetében)

2. az illető nem körzetes orvoshoz ment, nem tudja mi különbség a magán és a tb alapú ellátás között

3. körzetes orvoshoz ment, csak nem a sajátjához, mely esetben a páciens az orvos magánrendelését veszi igénybe.

2021. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!