Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Keresztharapásom van és kell...

Keresztharapásom van és kell fogszabályzó, a doktor egyből mondta, hogy muszáj lesz fogamat húzni, kettőt is. Kicsit rosszul érintett a dolog, nem is a foghúzástól félek, hanem inkább atól, hogy elveszítem 2 egészséges fogamat 16 évesen.Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Februárra van időpontom fogszabishoz (ez lesz az első) és nagyon félek, hogy ő is azt mondja ki kell húzni a fogamat. Ti megengednétek neki vagy inkább keresnétek olyan szakorovost, aki megoldja anélkül is? Ha van itt olyan akinek fogszabi előtt kihúzták fogát, annak milyen tapasztalatai vannak a későbbiekben? Nem rendeződött vissza miután levették és nem maradt rés a fogaknál? Vagy akinek húzni akartak és nem engedte nekik milyen lett?

2021. jan. 24. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

A keresztharapás egy elég jelentős harapási eltérés, mindenképp korrekcióra szorul.

Várd meg a fogszabályzós szakvéleményét, kezelési javaslatát. Viszont ha ő azt mondja, szükség van húzásra, az azért lesz, mert helyre van szükség a fogak sorbarendezéséhez. Ha ezt nem tenné, vagy nem is tudná a várt eredményt elérni, vagy a fogszabályzó levetele után nagyon hamar visszaromlana a helyzet. Mindig szimmetrikusan kell fogat eltávolítani ilyen esetben, sőt, ha alul indokolt a húzás, akkor a felső 4eseket is ki kell. Csak így lehet egeszseges harapást kialakítani.

Nagy valószínűséggel egy masik fogszabis is a húzás mellett voksolna.

2021. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kerhetsz tobb velemenyt is nyilvan, de ha egyszeruen nem fernenek el a fogaid, nem korrigalhato a harapasod huzas nelkul, akkor nincs ertelme a fogszabalyzonak sem.
2021. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm, akinek kihúztak egy 3. fogat, fel sem tűnt évekkel később, szép fogsora lesz.


Én annyira megértem, amit átélsz, nekem bölcsességfogaimat húzták ki, szép nagy, egészséges fogak, inkább a tömötteket adtam volna, dehát ugye ez nem így megy, egyszerűen azok voltak rossz helyen. 3x is neki kellett futni, mire hagytam, hogy kihúzza az elsőt, valahogy nem tudatosult bennem, hogy az jó, ha kihúzzák. Mondogasd magadban, hogy kihúzzák és utána jobb lesz, ennél többet nem tudok mondani. Amúgy sokkal kényelmesebb nekem a fogak nélkül, de én sem vagyok a híve az ilyen testbe belepiszkálós dolgoknak..

2021. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!