Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy tömött fog még...

Normális, hogy tömött fog még mindig érzékeny?

Figyelt kérdés
20 napja tömték a fogam. Alul, így az érzéstelenítés után nem tudtam kinyitni a szám szájzár miatt 1 napig rendesen, utána is fajt. már nem faj de görcsöl meg mindig es kattog kicsit. azt mondták ez normális. aztán tudtam rágni a fogamon de most 3 napja semmit sem tudok azon az oldalon , annyira érzékeny az a fogam. hidegre is de rágni képtelenség. nagyon drága magan dokinal voltam, létezik,hogy elrontottak valamit? bar mar az érzéstelenítésnel lehet eleve elrontották,mert kinyitni nem bírtam..

2021. jan. 25. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Az erzestelenitesnek lehet ez 'komplikációja', hogy szájzárad lesz egy darabig. Nem rontottak el semmit, ez előfordul. Plusz, ha sokaig nyitva kellett tartanod a szádat, az még pluszban megterhelheti az izuletet, izmokat.

A panaszaidról számolj be a fogorvosnak, elképzelhető, hogy gyokerkezelni kell. Ilyen is elofordul, hogy ugyan még nem nyílik meg a fogbélüreg az uregelakitas során, de ha már kozel van, akkor később van rá esely, hogy belobban.

Ne aggódj, valószínűleg tenyleg a gyokerkezeles megoldja a problémát. :)

2021. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy tudom gyökérkezeles után érzékeny és törékeny a fog, serulekeny baj van vele tehát aggodom, remélem nem ez lesz.

a szájzár kellemetlen de inkább a fogam miatt aggódom. köszi a választ egyébként!

2021. jan. 25. 09:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Viszont kizartnak tartom, hogy ez lehet a baj, mert ez a fog nem volt olyan szuvas,hogy fájjon. nem volt olyan " mély " a probléma, soha nem is fajt csak szuvas volt ezért betömettem.
2021. jan. 25. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, valóban torekenyebb, de azért ezt nem úgy kell elképzelni, hogy ripityomra törik, éves közben, hanem inkább figyelni kell, hogy diós sutit pl, amiben lehet dióhéj, azt óvatosan edd, ne harapj rá hirtelen arra a fogadra. Vagy ugyanígy egy meggyes süti, amiben lehet mag. De a hetkoznapi eletben nem fog korlatozni. Érzékeny pedig nem lesz, hiszen el lesz távolítva a fogbél, azzal a foggal már nem fogsz érezni.

Ez egy fogmegtartó kezelés, hogy a húzást elkerüld, nem kell miatta aggódni.

2021. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!