Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kikellene vetetni a bölcsesség...

Kikellene vetetni a bölcsesség fogaim?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy mit kezdjek a bölcsesség fogaimmal? Olyan szempontból szerencsés vagyok hogy mind ki bújtak de az alsó kettő hátsó csücskei még mindig az ínyem alatt vannak, már 1,5 éve így vagyok, a fölsőknek pedig csak az elülső felei bújtak kinem rég. Röntgen nem készült róluk, de szemmel tisztán látható hogy, nem nöttek/nőnek ferdén, nem szuvassak, jukasak, fájni nem fájtak, még akkor sem amikor áttörték az ínyemet, rágásban nem zavarnak. A fogorvosom azt mondta hogy szive szerint nem nyúlna hozzájuk, van nekik hely, és nem fejlődtek abnormálissan, de engem zavar hogy csak részben törték fel az ínyem nincs mindegyik teljessen kint, nem tudom hogy ez jelenthet-e hosszútávon az ínyemnek vagy a fogaimnak problémát, mint ínysorvadás, vagy fokozott szuvasodás az íny alatti részeken. 21/F


Előre is köszönöm a válaszokat



2021. jan. 25. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a doki szerint nem kell hozzányúlni, akkor szerintem hagyjad, de te döntésed.

Az én egyik b.fogam teljesen el volt feküdve. Egyáltalán nem fájt, de orvosi javaslatra kiszedettem, mert később nagy eséllyel gond lehetett volna belőle. Én meg akkor már kivetettem az összeset (két fordulóval, egyszer az egyik oldal, aztán a másik) mert igazából teljesen feleslegesek, evolúciós maradékok.

2021. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rontgen nelkul erre nem lehet mit mondani, mert az orvos se lat beled, fura, hogy ezt mondta. Alapvetoen van az ugy, hogy evekig nonek, tehat ezzel meg nem lenne baj, de ha esetleg nem fernek ki, azert nottek igy, az okozhat problemat.
2021. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha panaszmentes és az elhelyezhedése is okés, tényleg nem kell nagyon bolygatni. Az jelent némi rizikót jelenleg, hogy félig íny fedi, mert ez megnehezíti a fog tisztítást. De ha ez eddig is ment, akkor csak így tovább szorgosan!

Esetleg körbe lehet vágni az ínyt a fog körül, hogy ez a kockázat csökkenjen, de ahhoz is érdemes egy panorámaröntgen, hogy azért látszódjon, mennyire van még csontban a fog vagy sem.

2021. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen rötgen nélkül nem egyszerű, az alsók biztos teljessen kint lehetnek mivel egy magasságban vannak a többi fogammal, és teljessen egy síkban vannak, tényleg annyi csak hogy a végükre rálóg még az íny, a fölsők problémásabbak azoknak csak az elülső fele lóg ki az íny alól, de tényleg azokat is szabad szemmel lehet látni hogy vízszintes a többi fogammal, meg a fogorvos csak látná ha ferdén jönne ki, 30 éve van a szakmában.
2021. jan. 25. 14:13
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem maradj az alapos tisztításnál, nem kell ezen görcsölnöd, valószínűleg kibújnak a felsők is majd szépen. Fél-háromnegyed évente úgyis érdemes elmenni egy fogászati kontrollra a többi fogad miatt is, úgyhogy elég lesz a bölcsiknek is ennyi :)
2021. jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát ezek alapján biztos ami biztos, lehet legközelebb erőltetni fogom ezt a panorámaröntgent, bár az is lehet hogy biztos ami biztos kikérem egy másik orvos véleményét is. Köszönöm a válaszokat 🙂
2021. jan. 26. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!