Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hidat csináltatok. A csiszolás...

Hidat csináltatok. A csiszolás, lenyomatvétel...stb már megvolt. Vázpróba mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig is gondban voltam a fogorvoshoz járáshoz, valahogy nem csak a szokásos kiskoromban ért rossz élmények miatt, hanem sajnos erős garatreflexem van, ezáltal kín szenvedés engem kezelni kb egy fogorvosnak.

Nem vagyok tényleg egy félős, riadt ember az élet legtöbb területén, bármilyen vizsgálatra félelem nélkül hajlandó vagyok elmenni, voltam is már sok félén, de soha semmitől nem félek, rettegek így, mint a fogorvostól.


Tehát kín keservesen, kb 3 óra alatt sikerült megcsinálni a lenyomatvételeket, korona előkészítéseket, stb.

Már könnyeztem, mikor azokat a kanalakat a számba dugdosta, majdnem hánytam kétszer is, olyan volt az egész, mint valami rémálom, és ez mind a saját garatreflex és a félelmeim miatt.

Igazából a fogorvos normális, kedves volt, de már a vége felé, mikor csúszásban volt, kissé már erélyesebben próbált szólni, hogy ne mozogjak, nyissak nagyobbra stb...


Most megyek holnap vázpróbára, aztán elvileg beragasztja és kész.


Ezek is ehhez hasonló procedúrával és kellemetlenséggel járnak?

Ez az első ilyenem, de sajnos muszáj vagyok, mert a fogaim szét vannak roncsolódva (genetika) és muszáj megcsináltatnom.



2021. jan. 26. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
nem fájdalmas
2021. jan. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Az már semmi, 3 másodperc míg felpróbálja a híd vázát, hogy nem kotyog, nem billeg e. Ha jó, ráégetik a koronát, legközelebb meg felragasztja, az is csak pár mp.
2021. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez megnyugtatott. Most jelenleg lecsiszolt fogakkal vagyok, ideigleneset nem kértem rá, mert azt mondta, hogy akkor még egy kanalat be kell dugnia a számba, így inkább hagytam arra a 3 napra.


Nagy meglepetésre pl. ha levegőt veszek abszolút nem érzékeny, max ha iszok, akkor egy kicsit.

2021. jan. 26. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Nekem gyökérkezelt volt a fogam, amire a korona készült, így nem volt érzékeny. A vázpróbánál csak a híd pici kis vázát nyomja rá a fogadra, nem egy nagy cucc. Pár másodperc az egész. Persze lehet, hogy kicsit nyilallani fog, mert a te fogad azért érzékeny lehet.


Mikor nekem lehúzta a vázat a csonkról, azt hittem, megy vele a fog is, de semmi baj nem történt. Erre készülj föl lelkileg esetleg, hogy fura lesz, mikor szedi le, ne ijesszen meg.

2021. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Azt már megszoktam, hogy a fogorvosnál minden fura számomra.


Bírom ezeket a "mesebeli" leírásokat a különböző fogászati rendelők, klinikák honlapjain, hogy "Fájdalommentes fogászat, teljesen fájdalommentes kezelés". Jó persze, van sok "jó fogú" ismerősöm, akik maximum évente egyszer járnak, mert kilyukad a foga és egy pici lyukat betömnek. Nekem is volt olyan is régen, az valóban nem fáj.

De nekem eddig a fogorvoshoz meneteleim 99%-ban arról szólt, hogy "csapos műcsonk, gyökérkezelés..stb". Holott tényleg rendszeresen ápoltam mindig a fogaimat, mostam naponta 2-3x, a legdrágább legjobban dicsért fogkrémeket használom, még is valamitől "porladnak" a fogaim szét. Ezért döntöttem a híd mellett, mert már annyiszor voltak tömve, gyökérkezelve, felépítve a fogaim, de 1 évet sem bírtak ki, sőt fél évet sem.


Egyszer kérdezte tőlem az egyik doktornő: "Ön sok energiaitalt és szénsavasat iszik?" Erre annyi volt a válaszom, hogy energiaitalt soha, mert valami olyan anyag van benne, amitől rosszul leszek, szénsavasat is ritkán..

2021. jan. 26. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!