Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiműtötték a bölcsességfogamat...

Kiműtötték a bölcsességfogamat, és mivel az orvos írt antibiotikumot is ezért hüvelyi probiotikumot is kellene mellé szednem hogy ne legyen baj?

Figyelt kérdés

2021. jan. 27. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedhetsz, ha akarsz, bajt nem csinálsz vele.
2021. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szedhetsz ha akarsz kérdés, hanem jól felfogott érdeked a bélflórára és a hüvelyflórára is alkalmazni probiotikumot. De a hüvelyi probiotikumot nem szedni kell, hanem feltolni a hüvelybe.
2021. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha hajlamos vagy hüvelyi fertőzésekre, akkor használd. Én sima szájon át szedhető probiotikumot szoktam szedni ilyenkor, és nem volt még problémám.
2021. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egyszercsak tini koromban lett az AB következtében hüvelyi candida fertőzésem, azóta preventíve mindig veszek hüvelyi probiotikumot, ha AB kúrám van.
2021. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ez lenne a helyes eljárás, ha hosszú távon meg szeretnéd őrizni az egészségét. Mert lehet, hogy nem csinálod a helyreállítást és nem is alakul ki tüneted, de teljesen nem fog helyreállni és a következő behatás még jobban nekiesik majd. Szóval elvileg az antibiotikum után 2-4 hétig kell tolni alaphangon a bélflóra- és hüvelyflóra helyreállítást. Kivéve az olyan antibiotikum, amit egyszer kell bevenni és folyadék és így elég gyorsan átmegy rajtad, ott kevesebb ideig is elég. Sajna a bélflóra megborulásnak sokkal alattomosabbak a tünetei, mint a hüvelyflóráé, és simán kialakulhatnak krónikus problémák úgy, hogy senkinek eszébe nem jut, hogy a bél a probléma. Pl. immunrendszeri zavarok - autoimmun izék, meg allergiák.
2021. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: két hét antibiotikumszedés után elég, ha Normaflore-t szedek még két hétig? (A hüvelyemnél nem volt gond, sose szedtem arra semmit)
2021. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban viszont azt írják, hogy kezelés után legfeljebb egy hétig szedhető.
2021. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A Normaflore egyetlen esetben indokolt: antibiotikum alatt. Ez az egyik leggyengébb probiotikum, alig van benne valami és csak egy törzset tartalmaz. Az előnye, hogy nem nyírja ki az AB, mert rezisztens. Utána bármelyik étrendkiegészítős probio jobb nála, amiket hetekig, hónapokig, évekig is lehet szedni. Pl. Jutavit, Béres, BioKult, Lactobifid, Progastro stb. De a Normaflore-tól se lesz bajod, ha hosszabb ideig szeded, csak minek, ha van jobb és egyben olcsóbb is.
2021. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm!
2021. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!