Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Más is volt úgy, hogy a fogát...

Más is volt úgy, hogy a fogát érzéstelenítés nélkül tömték, fúrták?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm mondta, hogy ő nem kért semmilyen fájdalomcsillapítást, érzéstelenítést. Létezik ilyen, hogy fúrásnál, gyökérkezelésnél, húzásnál valaki nem kér ilyet? Én nagyon meglepődtem, mert el sem tudom képzelni, hogyan lehet ezt kibírni. Ha volt már ilyen veletek, írjátok le, miért döntöttetek így!
2021. jan. 27. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

tömést simán bírom nélküle.

igaz, nem félfognyi szuvasodásssal megyek oda

2021. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem próbálták már így fúrni de nem megy. Igaz nekem alapból érzékenyek a fogaim, pl. ha hideget iszok is fájnak.
2021. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi volt a lyuk és feleslegesnek éreztem az érzéstelenítőt.

Direkt kértem ha nem muszáj ne adjon.

2021. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tömésnél én se kértem, mert nem volt mély és tudtam, hogy kb 2 mp-ig fog fájni és az kevésbé rossz számomra, mint a szuri. Komolyabb dolognál biztos nem vágnék bele érzéstelenítő nélkül, de mondjuk mikor bölcsességfogat kellett húzni, nem is kérdezték, automatikusan kaptam.
2021. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Gyerekkoromban romániában éltem ott nem volt érzéstelenítés. Legalábbis sose kaptam. Mikor átjöttünk ide sose kértem. Féltem tőle. Ez volt addig a természetes. Ma már nem
2021. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem 3x tömték úgy, mindhárom esetben felületi szuvasodás volt csak és a doki mondta hogy ehhez nem kell. Nem is fájt, az is igaz.
2021. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
be se ülnék a székbe fájdalomcsillapító nélkül
2021. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tömésnél simán. Én eddig nem is nagyon kaptam szerintem. Igaz, olyan hatalmas lyukakat nem kellett tömni szerencsére. Általában csak egyszer-kétszer fúrt bele a fogorvos pár másodpercig, aztán már jöhetett is a tömés. Szóval én nem is nagyon gondoltam, hogy valahol alapból adnak, illetve valakik alapból kérnek érzéstelenítést minden egyes fúrás előtt.


Gyökérkezelésnél viszont fordítva, azt el nem tudom képzelni rendes érzéstelenítés nélkül. Pedig hallottam, például ismerősöktől ilyen sztorikat én is, hogy már félig elhalt fog esetén, vagy ha csak egyetlen gyökerű fogról volt szó, akkor inkább nem kértek érzéstelenítést. Hát, azt nem akarom tudni, milyen lehet. Nekem még az is piszkosul fájt mindig, amikor a gyökérkezelés után, de még a végleges tömés előtt vissza kellett menni, és tűvel sikálták, tisztították az elvileg már teljesen kiidegelt fogat.

2021. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egy pici tömésnél nem is feltétlenül indokolt a szuri, tovább tart beadni, mint amíg a kellemetlen részek tartanak (a zománc fúrása teljesen fájdalommentes, a dentinréteg kezd érzékeny lenni).

Amennyiben a fog elhalt, hiába kell gyökérkezelni, mivel nincs ott ideg, ezért az is fájdalommentes

Húzásnál inkább olyan szituációt tudok elképzelni, hogy egy erősen fogágybeteg embernél már szinte semmi nem tartja helyben a fogat és gyakorlatilag a húzása pont olyan, mint gyerekkorodban, ahogy kiesett a tejfogad.

2021. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor tömtek nélküle
2021. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!