Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire nehéz kihúzni egy...

Mennyire nehéz kihúzni egy ilyen fogat?

Figyelt kérdés
Aminek koronája szinte már nincs (minimális áll csak ki), csak a gyökér van már meg. Bölcsességfog előtt fent.

2021. jan. 27. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Apukám egyszer kihúzta az övét de szilánk maradt benne szóval így is úgyis el kellett mennie orvoshoz vele
2021. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem javasolnám, hogy otthon magadnak állj neki. Egyrészt, fertőzésveszély, másrészt, utána mehetsz vele dokihoz, hogy rendesen kihúzza.


Eyen kívül, hogy mennyire nehéz, az orvosfüggő. Van, aki hozzá sem mer kezdeni, és inkább egyből beküld szájseb-re. Ismerek olyan embert, akinek a doki nekiállt, hogy majd kivesz egy sima fogat, de beletörte, de nyilván ez nem kizárólag azért lehet, mert rossz orvos valaki.

De biztosan lesz olyan orvos, aki megoldja neked a rendelőjében, mert van annyi tapasztalata, vagy esetleg olyan speciális eszköze.

2021. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lehet nem voltam tiszta, úgy értettem, mennyire nehéz egy fogorvosnak? :D

Vagy van ügyes meg ügyetlen, attól függ?

2021. jan. 27. 20:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy jó fogorvos könnyen kiszedi, szétfúrja , és kiveszi darabokban.
2021. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fogorvos gyökérfogóval simán kiszedte.
2021. jan. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem most húztak ki csak lent a 7est. Eléggé szét lett nyomva mellette az íny, elég durva. 2 darabban jött ki.
2021. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem 2 éve két ilyet alsót kiszedtek. valami tompa végű bottal feszigette felfelé. az egyik rögtön kijött a másikkal kicsit szenvedett. nem éreztem semmit.
2021. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SMJ2021 válasza:
Nekem a betört foggyökeret kB 5 perc alatt kiszedte az orvos. Leválasztja az ínyt, ki mozgatja, reccsen egy párat, aztán simán fogóval kiszedi. Ezt én többször is megéltem, fájdalmat egyáltalán nem éreztem. Nem kellemes érzés, amikor feszegeti, de egy jó dokinál az injekció az egyetlen kissé fájdalmas dolog. Vagyis nekem az volt. A gyökér kiszedese valóban csak kellemetlen. Utána a varrat is inkább kellemetlen, de fájdalom ott sincsen!
2021. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jelentem, tegnap kiszedte a fogorvos (Ultracaint kaptam előtte), három gyökér volt, és egyáltalán semennyire nem fájt! ;)

Csak erős húzást/feszítést éreztem.

2021. márc. 24. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!