Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az mennyire igaz, hogy ha...

Az mennyire igaz, hogy ha kihúznak egy bölcsességfogat akkor a párját is ki kell? (valaki tapasztalat)

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A fogorvosom is ezt mondta és a szájsebész is, aki kiműtötte az egyik bölcsességfogam. A felső párja még nem lett kihúzva, az igazából elfért és kinőtt, de legutóbb a fogorvosom szólt, hogy azt is ki kéne húzni és csiszolt is belőle, hogy kisebb legyen addig, mert elvileg az alsó hátsó fogam sarkához hozzáért és már eddig is kicsit koptatott belőle. Én nem vettem észre amúgy, gondolom tényleg csak egy picit érhetett hozzá, de elhiszem neki és feltételezem, hogy ez is azt támasztja alá, hogy tényleg nem maradhat a párja nélkül.
2021. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt párja, ezért is lett kihúzva Nem értem el rendesen a fogkefével, ezért kilyukadt, az orvos azt mondta, hogy praktikusabb kihúzni, mert hiába tömi be, ugyanúgy nem fogom tudni tisztítani és a rágásban nem vesz részt, mert nincs alsó párja
2021. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem a szájsebészetre kellene mennem hogy kiműtsék. Az alsó bölcsességfogam ferdén nőtt ki és nyomja a többi fogam. És mivel ezt ki kellene műteni akkor a felsőt is vele együtt. Mennyire fájdalmas egy ilyen műtét?
2021. jan. 30. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A harapast kell nezni. Eleve sokaknal szabalytalan. Konkret ember konkret harapasa szamit, ez csak egy elmelet.
2021. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A mutet alatt semmit nem erzel. Nekem ugyanigy volt, felvagtak. Utana egy hetig szajzaram volt, ez vele jar. Viszont pepeset tudtam oldalra benyomott kiskanallal enni.

Mindekozben a felso bolcsessegfogam megvan es rendben.

Ja es osszevarrjak, nem verzik. Egy foghuzas sokkal rosszabb. Nekem kellemes csalodas volt a mutet.

2021. jan. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kèrdezô! Nekem nem rég húzták ki a bölcsessèg fogamat, minden rendben ment, 1 napig nem tudtam dolgozni menni, mert vèrzett a helye 10 órától-dèlután 16 óráig! Sajnos a mellette levô fog el kezdett romolni, - már be van tömve, szerencsère nem kellett kihúzni.
2021. jan. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alsókat nekem is vésni kellett. Maga a műtét nem fájt, de azért nekem lelkileg megterhelő volt. Feszítik, vágják, törik, kalapálják, reszelik, szívják, forgatják, lefogják a fejem és mindezt úgy, hogy teljes tudatomban ott vagyok. Egyáltalán nem fáj, de azért nagyon kellemetlen. Mindkettőnél folytak a könnyeim. Nem azért mert sírtam, csak gondolom irritálta a szemeimet a helyzet, vagy nemtudom. :D A második műtétem helye nagyon csúnyán be is gyulladt, az majdnem 4 hónap után kezdett el igazán gyógyulni. Az első napokban brutális dagadás, alig bírtam kinyitni a szám, pépes kaja, jegelés. Utána már normál helyzetben javul a tendencia.

A felső párokat lehetett húzni, de azért eltelt 3 év a második műtét után, mire rávettem magam. Nekem már az elején megmondták, hogy érdemes kiszedetni, mert koptatja az előtte lévőt és funkció nélküli fog. Előbb-utóbb tönkre fog menni valamelyik, vagy akár mindkettő.

A felsőket egyszerre, egy napon húzattam ki végül. Ezt végig vigyorogtam, semmit nem éreztem és 2-3 nap után már normálisan ettem is. Nagyon gyorsan begyógyult mindkettő helye.

2021. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!