Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet altatást kérni bölcsessé...

Lehet altatást kérni bölcsességfog műtéten?

Figyelt kérdés
Valószínüleg ki kell majd műteni a bölcsességfogaim, elkezdtek ferdén kinőni. Lehet-e az kérni a műtéten hogy szedjék ki mindkettő alsót egyszerre, altatásban? Es ezt mondjuk állja-e a tb?

2021. jan. 31. 04:02
 1/6 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Egyszerre egy oldalon szednek, szerintem tb-n nem altatnak.
2021. jan. 31. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak magánfogorvosok, ahol lehet. Keress rá. De általában nem javasolt, mert az altatásnak elég komoly kockázatai vannak, szemben a helyi érzéstelenítéssel.
2021. jan. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a rendelőtől függ. Én is akartam altatást kérni. Akkor azt mondta az orvos hogy csak akkor altatnak ha mind a négyet egyszerre veszik ki. Nekem azt javasolta hogy helyi érzéstelenítésben először az egyik majd a másik oldalt csináljuk meg. Végülis azt választottam hogy inkább egyesével legyenek kihúzva mert nem tudok sokáig nyitott szájjal nyugton ülni.


De van rendelő ahol el fogják neked vállalni. Keresgélj és találsz. Az más dolog, hogy nem biztos hogy jó döntés, hiszen itt nem a beavatkozás fájdalmas hanem maga a gyógyulás.

2021. jan. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Es ezt mondjuk állja-e a tb?"


Fogyatékkal élő gyerekeknek állja. Neked nagy fiúnak / nagy lánynak kell lenned.

2021. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Egyébként tényleg nem vészes, kellemetlen, de legtöbbször negyedóra alatt kész egy fog. Nekem 10-15 perc volt, kicsit fúrtak a csontomon, hogy beférjenek, ritka, ha sokáig kell vésni.
2021. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

A COVID miatt tudtommal jelenleg nincsen altatás, egyébként szokott lenni, ha mind a 4-et szedik ki egyszerre.

Egyébként nem kell félni, nekem is helyi érzéstelenítéssel vettek ki 4db-ot egyenként 2 hét különbséggel, és teljesen fájdalommentes volt a műtét. :) Alsó fog 35-40 perc volt, felső fog 15-20 perc. Igaz, az alsók nehezen jöttek ki.

(Fogorvosom egyébként azt mondta, hogy csak azt altassák akinek tényleg szüksége van rá. A bölcsességfog miatt felesleges, egy altatás csak rövidíti az életedet. :D )

2021. febr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!