Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Közel a 30hoz fogszabályzó?...

Közel a 30hoz fogszabályzó? Van még esélyem szép fogsorra így? Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Tiniként volt állandó fogszabim, viszont annyira utáltam hogy 1 év után leszedtem magamnak.

Picit segített,(kihúzták 2 fogam is felül, hogy jól helyezkedjenek) Én már akkor elégedett voltam az eredménnyel 1 év után, ezért is szedtem le idő előtt. Meg mert piszkáltak miatta osztalytarsak :(

Nemsokkal utána történt velem egy kis baleset, elájultam és letört az első fogam félig. (Igazából pont az első két felső fogam miatt volt fogszabályzóm, mert iszonyatosan kiálltak a gyerekkori hosszantartó ujjszopásom miatt)

Szóval letört a fogam félig, és felépítették (nem korona, a fél fogam megvan még, ahhoz építettek hozzá)

Akkor az az orvos azt mondta, hogy ezután már nem lehet fogszabályzóm. Belenyugodtam végülis.

Aztán azóta eltelt sok év, és legutóbb mikor voltam fogkőleszedésen egy másik doki azt mondta hogy lehet így is fogszabim, hogy a fele fogam nem "igazi" elől.

Még mindig kiáll, persze már nem annyira mint gyerekként, de kevés volt az az 1 év fogszabályzás neki, így utólag belegondolva. Nincs önbizalmam miatta. Nem lennék egy ronda nő, de a fogaim miatt úgy érzem magam. Közben lett férjem, gyerekem, ezért sem fogalkoztam vele, de egyre jobban fusztrál újra, hogy akkor miért voltam buta és miért szedtem le...

Elgondolkodtatott az orvos is, hogy talán még lehet így is, bár nem értem másik orvos miért mondta letörés-felépítés után, hogy nem.

Szeretnék újra, késő már nagyon? Mostmár nem érdekelne mások véleménye hogy drót van a számban, hiszen 1-2 év és szép fogsorom lehetne, amiről mindig is álmodtam.

Nincs nagyon sok pénzünk, hA sztk- által csináltatnám akkor mennyibe kerülhet? Csak felső, és valószínűleg állandó kéne. Köszönöm a válaszokat.


2021. febr. 3. 22:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Esetleg más megoldás is érdekel, nem értek hozzá nagyon, de igazából csak az első két fogam kéne felül "egyenesbe hozni" 😄
2021. febr. 3. 22:39
 2/16 anonim ***** válasza:
Sztk csak 18 alatt kedvezményes
2021. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

En szeretnek iden, 33 felett belevágni amugy, talan allkapocs mutet is kell.

Nem késő.

Fogszabalyzo orvos megmondja, hogy lehet-e igy. Ha igy nem is, koronaval biztos. Bar akkor meg szabályzó nem kene, ha csak ez a 2 gond.

De ha mas ilyennel elvan evtizedekig, kemenyet eszik, nem tudom,miert menne akadalya ennek

2021. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Koronával nem kéne kihuzatni a mellette levő fogakból is? Vagy csak azt a kettőt kéne és helyette korona? Tuti bekaksiznék a fájdalomtól amúgy 😄 de ha így kiáll a 2 fog, koronát feltudják tenni "egyenesen"? Mert ugye az ínyemben is alapból kijebb állnak ezek a fogak, így nemtudom elképzelni hogy "beljebb" tegyék a koronát ha kihúzták... Bocsi ha buta vagyok 😅
2021. febr. 3. 22:54
 5/16 anonim ***** válasza:

sajnos 18 éves kor felett fizetni kell az egész kezelésért. mind az orvosi díjat, mind a készüléket saját magadnak kell finanszíroznod.

csak a készülék ívenként 100e-től kezdődik kb, eges megjelenések alkalmával pedig olyan 5e és 10e forint között kell fizetni. de ezt rendelője válogatja.


fogak tengelykorrekcióját esetleg még azok lecsiszolásával, majd korona felhelyezésével lehet elérni.

2021. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne akarj koronat. Nem huznak hozza, csak lecsiszoljak az adott fogat. Inkabb szabályoztass.
2021. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Meg nemtudom érthető-e amit leírtam 😅 egyébként ez a "pótlás" 2szer letört 10 év alatt, akkor újraépítették megint. (Egyszer a kisfiam fejelte meg véletlenül, és azért.) Szóval nemtudom a fogszabályzó ahogy nyomná, nem törne-e le tőle, bár az nem ütés azért
2021. febr. 3. 22:58
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja tényleg, lecsiszolják, de akkor nem fog ugyanúgy kiállni az is?
2021. febr. 3. 22:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom. De azzal lehet szabályoztatni, bar olvastam olyat is, hogy ideiglenes kellhet.

Ez ragasztva volt neked vagy retegenkent építve?

2021. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nem fogsz bekaksizni, mindehez kapsz érzéstelenítést. :)

ha koronát készítenek, nem kell fogat húzni. ilyenkor csak körbecsiszolják a fogat és ráhúznak kvázi egy sapkát. tehát a fog megmarad.

2021. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!