Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik hogy egyik fájdalomcsi...

Létezik hogy egyik fájdalomcsillapító sem hat a fogfájásomra?

Figyelt kérdés

Van egy letört fogam. Hátsó rágófog, 2 héttel ezelőtt tört le belőle kb 1/4 része, ínyig.


Jövő hét szerdára van időpontom, szájsebészeti eltávolításra.


Eddig különösebb probléma nem volt vele, nem fájt egészen tegnap estig. Tegnap este viszont hirtelen el kezdett fájni, és aludni sem tudtam.

Az alábbi fájdalomcsillapítókat vettem be:

- tegnap 23 órakor Algopyrin 500mg

- ma 4 órakor Cataflam 50mg

- ma 10 órakor Algoflex Rapid 400mg

És egyik sem segített. Elviselhetetlenül fáj.


Ötlet?



2021. febr. 5. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Duplázd az algoflexet.
2021. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Pár szem szegfűszeget kezdjél el rágni. Amikor megpuhult rakd a fog környékére. El fogja szibbasztani.
2021. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy begyulladt.Nekem is nagyon fájt tegnap a fogam.Jól megsikáltam és szájöblitõvel öblögettem.Mára jobb lett.
2021. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
én aflamint szedtem amikor a fogammal volt gond,de csak esténként,mert eléggé kiütött
2021. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nálam ilyenkor a Flector a csodaszer.

Vagy érdemes lehet Corsodyllal öblögetni.

2021. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Felctor vagy xilox.
2021. febr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Algopyrin és ibuprofen nekem sem segít. Flector por, napi 3 is akár, ha nagyon durva a fájdalom. Vagy ugyaezt Cataflamból, persze nem a 25 mg-mos doloból. A legbrutálisabb fogfájásomat is enyhítette.
2021. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát az Algopyrin nem is a legideálisabb választás, ibuprofenből pedig (Algoflex) napi 4 gramm a maximális dózis, magyarul 5x2 tablettát is bevehetsz az Algoflexből egy nap, ami egy combosabb fogfájásnál indokolt is, a 400 mg egy enyhébb fájdalomra elegendő. A Cataflamnál sem feltétlenül az első tablettától kell várni a csodát, bár 3 szemnél többet nem javallott bevenni egy nap, de ott is érdemes kivárni, hogy mondjuk a 2. után változik-e a dolog. De egyszerre egyfélével próbálkozz, ne keverd a gyógyszereket.
2021. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Algopyrin,meg algoflex inkább fejfájásra,lázcsillapításra lettek kitalálva. Ha fizikai fájdalom,inkább cataflam,a sima,meg a dolo közt annyi a külömbség,h a dolo az 25 mg a sima meg 50mg diclofenacot tartalmaz. Ide a sima ereje kelleni fog,azaz ha nem mész dokihoz,vegyél dolot,és kapj be 2 db-t egyszerre. Jaa minden tabletta kb.1 óra után fejti ki a csúcshatását,légy türelemmel. Ha meg nagyon elviselhetetlen irass tramadolt,az 100% h elmulasztja. És mielőtt jönne a letorkolás,a többiek részéről,ha normálisan,csak indokolt esetben,és terápiás,orvos által megadott mennyiségben használja valaki,nem sok esély van,hogy rákattan. A cuccos pistike aki el akar szállni,ezért bevesz egyszerre 5-öt,az más tészta,de ne azt vegyük alapul. De tramit csak ha tényleg szükséges,más nem múlasztja,és aludni sem tudsz tőle.
2021. febr. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, végül a dupla adag algoflex segített (800mg ibuprofen).

Cataflamból egyébként az 50 mg-os vényköteles változat van itthon, de valamiért az nem használt.. a dupla algoflex hatásosabb volt.


Ma megyek fogorvoshoz és megnézi, valószínűleg kapok antibiotikumot, a fog eltávolítása meg csúszik 1 hetet.

2021. febr. 8. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!