Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi gáz ha nyögtem az...

Mennyi gáz ha nyögtem az orvosnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nos tegnap húzták a felső fogam ( szemfogtól a 2.) és gyulladt volt, lyukas és 4 injekció se hatott, csak a fél arcom zsibbadt el, de a fogam nem.

Eltört a fogam a fogótól így darabokban szedték ki. Az arcüregemben éreztem hogy mintha egy járatból húznák ki az ideget. Amikor ezt sikerült ki húzni ropogó és pukkanó hang kísérte.


Nos én ez idő alatt nem sikítottam, nem üvöltöttem de nyögtem, hangosan. Ez mennyire ciki? 22 éves nő vagyok , de miután kijött a fogam, szédültem és vörös foltokat láttam, ülnöm kellett még 2 percig, hogy jobban legyek.


Az asszisztens amikor szétrobbant a fogam ijedt fejet vàgott, ami valljuk be nem segített.



Lehetett a gyulladás miatt nem hatott az injekció?

Tényleg az orrom nem mozgott jobb oldalt, az arcom zsibbadt, de a fogam ugyanúgy fájt amikor kocogtatta, mint amikor bementem.


Őszintén gàznak érzem a viselkedésem így vissza nézve.


Mit gondoltok?

Másnak van hasonló tapasztalata?

Nektek ha volt milyen volt egy gyullad fog kihúzàsa?



2021. febr. 5. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Üvöltöttem
Sírtam
Kiabáltam
Egy hangot sem adtam ki
Nem fájt
Fájt, de nem mutattam ki
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Egyáltalán nem gáz. Én egyszer reflexből megütöttem az orvost (nem erősen). Azóta boxolónak hív.
2021. febr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha férfi volt az orvos, szerintem még élvezte is a nyögéseidet. Amúgy lehet, hogy másik orvost kellene keresned, mert úgy tűnik, ez nem áll a hivatása magaslatán.
2021. febr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát ez elég gáz, hogy gyulladtan húzták ki. Előbb kezelni kellett volna és utána kihúzni (egy későbbi időpontban). Nem csodálom, hogy fájt.
2021. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld.

Az a baj hogy egy másik fogorvos miatt gyulladt be, lyukadt ki. Azt mondta értelmetlen lenne megtartani mert törött és lyukas. Meg hogy a gyulladàst elnézve nem lehet mást tenni. 1 óra alatt hatott a cataflam és kb 40 percig , de akkor is csak annyira hogy épp nem üvöltöttem. Szóval ezért kellett kihúzni mert 2 óránként kapkodni kellett volna a cataflamt ( így is 3 napig azt tettem)

2021. febr. 5. 18:42
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem igazán értem miért lenne ez ciki. Gondolom a doki is tudja, hogy egy gyulladt fog húzása fájhat. Ha tényleg nem volt más választása, mint ennek ellenére kihuzni, akkor tudhatta hogy fájdalmat okoz vele és örüljön hogy hősiesen tűrted, nem hisztiztél, nem rántottad el a fejed, nem kapálóztál.


Én nem vagyok ilyen erős, mint te. Volt hogy sírtam, de olyan is hogy megharaptam a doki ujját. Persze nem direkt. Máskor meg altatásért könyörögtem gyökérkezelés közben... Na szóval minden elismerésem neked. Nagyon ügyes voltál. Egy kis nyögés még belefér. Bárcsak én is kibirnám a kezeléseket ennyivel.

2021. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Annyira szeretem, mikor idejönnek az Átlag Gizik meg az Átlag Gézák és a kanapéról megszakértik, hogy mi mindent rontott el a fogorvos. Ha ennyire egyszerű lenne, akkor valószínűleg a fogorvos is így csinálná, kijárt hozzá egy orvosi egyetemet, de persze lehet szólni kéne nekik, hogy többet gyakorisodjanak, hiszen itt olyan rohadt okos mindenki és valszeg az egyetemen tanítanak hülyeséget, meg a saját rutinjuk és tapasztalatuk is a nullával egyenértékű, ha Kasszás Aranka megjelenik és megírja a tutit.

A "gyulladás" nem feltétlen úgy néz ki, hogy kapkodunk be rá Dalacint, meg Isten tudja mi mindent szoktak itt ajánlgatni. Van sajnos az az állapot, ahol felesleges gyógyszert írni, mert nem fogja levinni azt a gyulladást és mindenképpen a húzás segít csak. Eleve egy fog nem kerül olyan állapotba csak úgy, hogy már csak a húzás segít rajta, és igen erős kezűnek kell ahhoz lenni, hogy valaki szétroppantson egy egészséges fogat, ha az elkezd törni, akkor sajnos abba bele kell törődni, hogy az egy nagyon rossz állapotú fog, amin nem segít a jó Isten sem, különösen nem néhány bekapkodott tabletta. El lehet menni fogászatokra néhány hétre dolgozni és rá lehet csodálkozni, hogy hányszor nem segít semmit sem a gyógyszer, és végül mindenképpen marad a fájdalmas húzás, vagy fájdalmas gyökérkezelés, teljesen mindegy. Ez egy orvosi rendelő, ahol igen, lehetnek fájdalmas részek, és nem, nem egyből arra kell gondolni, hogy kontár szr volt az orvos, mert van az az állapot, ahol nem lehet elérni a 100 %-os zsibbadást még gyógyszeres terápiát követően sem. És ez akkor is így van, ha Gizike meg Gézuka szerint nem, mert nála sem így volt!


Hogy a kérdésre is reflektáljak, ne csak a sok okosra (akik majd mindjárt jól lepontoznak, meg felháborodnak ,hogy hogyan merészelem másként gondolni, mint ők): kérdező, ha nyögtél, akkor nyögtél, nincs mit tenni. Vannak dolgok, amiket nem tud kontrollálni az ember, ha fájt és nem tudtad visszatartani az érzéseidet, pedig próbáltad, akkor ez van. Előfordul az ilyesmi, amíg nem teremtesz veszélyes szituációt, mint pl elkapod a fejed, ráfogsz az orvos kezére stb, addig nincs ezzel baj, nincs mit szégyellni, tudja az orvos, hogy be volt gyulladva és szr húzás is volt, már csak a leírás alapján is. Senki nem hálás egy olyan foghúzásért, amit te leírtál, beleértve az orvosokat. Persze mindig meg kell próbálni fegyelmezni magunkat, de ahogy leírod, bennem nem merül fel, hogy te direkt viselkedtél úgy, ahogy, amiben ráadásul amúgy sincsen semmi kirívó, előfordul. Ahogy fentebb is írtam: ez egy orvosi rendelő, előfordulnak fájdalmas kezelések, éppen ezért előfordulnak ilyen jellegű reakciók.

2021. febr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 5-ös nem szerencsére megmeredt az összes izmok így egy centit nem mozdultam, de belül üvöltöttem, sírtam volna , ha nem lenne miatta szégyen érzetem


Kedves 6-os persze egyetértek azzal amit írtál, tudom hogy senkinek nem egy álom az ilyen beavatkozás, de mégis csak szégyeltem magam, hogy így nem bírtam felnőtt fejjel, mert másokat hallva az ismerősi korból mindenki nevetve , fájdalommentesen lett kezelve. Így persze jön a kérdés, hogy vagy hazudnak, vagy én vagyok gyenge.. no mindegy.


A lényeg túl vagyok rajta, de duzzadt és még fáj.


Privatban is kaptam pár üzenetet a kérdés kapcsán , hogy is mondjam nem volt túl kedves egyik sem.

2021. febr. 5. 23:31
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Jajj igen, ilyenkor privátban beindulnak az eszetlenek. Én is jártam már így, olyan kérdésekkel kapcsolat is, amelyekről álmomban nem gondoltam volna, hogy olyan bántó dolgokat lehet kihozni belőlük. Ne is törődj velük. Ha még ebben a névtelenségben se vállalták nyilvánosan a véleményük, akkor képzelem milyen stílusban irhattak.


Akik pedig azt állítják fájdalommentesen lettek kezelve, vélhetően nem hazudnak. Azért a mai világban már a legtöbb esetben nagyon jól tudnak érzésteleníteni a fogászaton. Nekem is volt fájdalommentes foghúzásom és implantátum beültetésem is. De amikor későn mentem gyökérkezelésre, fájós, elpusztult foggal, akkor azt bizony 6 injekció után is megszenvedtem. (és nem néma csendben :))

(5-ös vagyok)

2021. febr. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem undorító, hogy irogatnak és hogy miket. No mindegy.


Remélem a következő húzás nem lesz ilyen.

Akkor nem én voltam a gyenge ezek szerint. Megnyugtató 😁 köszönöm.

2021. febr. 6. 03:49
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Jah még annyit, ahogy akármit kellett eddig nekem felső fogakon csinálni, azt mindig kellemetlenebbnek éltem meg mint alsó fogak esetében. Alul valahogy hatékonyabb szerintem az érzéstelenítés, vagy nem tudom. (még mindig az ötös vagyok)
2021. febr. 6. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!